Kripto Dünyasında 13 Eylül Paniği! FTX Bu Coinleri Elden Mi Çıkaracak? Güvenilir Projeler Hangileri?

Bitcoin Haber
Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

Sam Bankman-Fried’in (SBF) sahibi olduğu iflas etmiş kripto para borsası FTX, kripto para varlıklarını satmak, korumak ve bunları itibari paraya dönüştürmek için bir dilekçe verdi. Bu tedbir, alacaklılarına olan borçların geri ödenmesini kolaylaştırmayı amaçlıyor. ABD Mütevelli Heyeti, FTX’in başvurusuna karşı çıktı. Borsanın başvurusu için 13 Eylül’de bir duruşma planlandı.

Öte yandan sektörde FTX’in 13 Eylül’de varlıklarını tasfiye etmek için onay alacağı iddiaları dolanıyor. Önerilen yönergeler, FTX’in haftada 100 milyon dolara kadar dijital varlık satmasına izin verecek ve limiti geçici olarak 200 milyon dolara çıkarabilecek.

Bazı analistler de bu durumun piyasada büyük bir satış baskısı yaratabileceğini söylüyor.

Hal böyle olunca yatırımcılar da güvenli liman olarak gördükleri projelere yönelmeye başladı. Bu yazıda güvenilir olduğu iddia edilen iki kripto projesinden bahsediliyor.

Büyük Topluluğu ile Yatırımcıları Kendine Çeken Wall Street Memes

İlk coin yakında piyasaya çıkacak olan Wall Street Memes (WSM). Wall Street Memes, 25 milyon doların üzerinde para toplayan başarılı bir ön satış yatırım turunun ardından 27 Eylül’de heyecanla beklenen 1. kademe lansmanına hazırlanıyor.

Yatırımcılar, ICO’nun son aşaması sona ererken hızlı hareket etmeye davet ediliyor. Çünkü Wall Street Memes token satın almakla ilgilenen yatırımcılar tokenleri hâlâ 0,0337 dolar gibi cazip bir fiyattan elde edebiliyor.

Halihazırda 270 milyondan fazla tokenin stake edildiği Wall Street Memes, kripto para stake etmede yüzde 74’lük olağanüstü bir yıllık yüzde getirisine (APY) sahip.

Wall Street Memes’in, aylık 40 milyondan fazla sosyal medya gösterimi ve Elon Musk gibi önemli kişilerin onayları sayesinde harika bir sosyal varlığı bulunuyor.

Musk’ın meme coin’lerdeki etkisi malum. Wall Street Memes’e karşı etkileşim halinde olması da çok sayıda kullanıcıyı projeye çekmeyi başardı.

https://twitter.com/elonmusk/status/1649784663924244482

Projenin X (Twitter) takipçi sayısı 2019’daki lansmanından bu yana 250 binin üzerine çıkarak kripto topluluğuyla etkileşim kurma kapasitesinin altını çizdi.

Yalnızca 2 hafta kadar bir süre sonra gerçekleşecek CEX lansmanının, bir milyondan fazla kişiden oluşan bu büyük topluluğun desteği sayesinde önemli bir büyümeyi teşvik etmesi bekleniyor.

WSM’nin tokenomikleri, bütçesinin yüzde 50’sinin devam eden farkındalık ve pazarlamaya gitmesiyle büyümeye yardımcı olmak amacıyla oluşturuldu. Buna ek olarak, merkezi ve merkeziyetsiz borsa likiditesi için ayrılan yüzde 10’luk pay ve topluluğa ayrılan yüzde 30’luk pay ekosistemi güçlendiriyor.

Ayrıca, Wall Street Memes’e ön satışına katılmak isteyen bireyler için bir airdrop seçeneği de bulunuyor. Çok sayıda kazanana rastgele bir çekilişle verilecek ve toplam değeri 50 bin dolara kadar olan ödüller katılımcılar için hazır.

Bitcoin BSC ile Bitcoin Fiyatında 12 Yıl Geriye Dönülüyor

İkinci sırada, Bitcoin’den esinlenen ve yalnızca Binance Akıllı Zinciri (BSC) üzerine inşa edilmiş olan Bitcoin BSC (BTCBSC) bulunuyor.

Bitcoin BSC (BTCBSC), BTC’nin 1 doların hemen altında fiyatlandırıldığı zamana geri dönüyor. Aynı zamanda tokenomik modelini en büyük kripto paranın 2011 yılı token arzı ve token hak ediş programı üzerine kuruyor.

Bitcoin’in bir BEP-20 versiyonu olan Bitcoin BSC, topluluğa ödüller sunmak için BTCBSC’den yararlanmanın çevre dostu bir yolunu sunuyor. Kripto para Bitcoin’in iş kanıtı (PoW) protokolünden farklı olarak, bir hisse kanıtı (PoS) konsensüsü üzerinde çalışıyor. Böylece, token sahipleri onları stake ederek pasif gelir elde edebiliyorlar.

Bitcoin BSC token satın alan birçok yatırımcının ana nedenlerinden biri tokenin sunduğu stake etme avantajları. Bitcoin’e aşina olanlar BTC tokeninin madenciliğinin yapılabildiğini bilir. BTC blok zincirinde her 10 dakikada bir yeni bir blok oluşturulur ve bu da yeni tokenleri serbest bırakır.

Bitcoin BSC, Bitcoin ile aynı blok programını takip edecek ancak daha verimli bir yöntem kullanacak. Blok zinciri, token sahiplerinin günlük gelir ve potansiyel olarak yüksek bir APY (Yıllık Yüzde Verim) elde edebilecekleri şekilde tasarlandı. Token arzının çoğu, uzun vadeli elde tutmayı teşvik eden staking ödülleri için ayrıldı.

Ekosistemde artan sayıda token stake edildikçe, dolaşımdaki arzın azalması token fiyatının yükselmesinde rol oynayabilecek gibi görünüyor. Stake ödülleri, bir üyenin havuza eklediği token sayısı ile doğru orantılı olacak.

BTCBSC, tıpkı Bitcoin gibi toplam 21 milyon token arzına sahip. Bitcoin BSC, canlı ön satış için toplam arzın yüzde 29’unu temsil eden 6,125 milyon token tahsis etti. Şu anda, ön satışın ilk aşaması için 4 milyon token dağıtıldı. İlk aşama satıldıktan sonra, 2.125 milyon token daha eklenecek.

Bitcoin BSC tokeni, Bitcoin ve Ethereum’a kıyasla gelişmiş hız ve maliyet verimliliği sunan bir blok zinciri ağı olan BNB Akıllı Zinciri aracılığıyla oluşturuldu. Böylece işlem maliyetleri de azalmış oldu.

Devam eden Bitcoin BSC ön satışı, BTCBSC’yi yalnızca 0,99 dolar fiyatla kilitlemek için sınırlı bir süre şansı sunuyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Piyasası Düşüşle Başladı: Bitcoin ve Solana’nın Durumu

Sonraki Haber

Kripto Para Piyasası, ABD’nin Kritik Verilerini Bekliyor

İlgili Haberler