Kripto Borsası, Medya Devini Satın Alarak Gücünü Artırıyor

Bitcoin Haber

Kripto borsaları gelecek boğa sezonu için hazırlıklarını sürdürürken, bugün kripto endüstrisinin en popüler medya kuruluşlarından birinin çoğunluk hissesi, popüler bir kripto borsasının yatırım kolu tarafından satın alındı. Bitget borsasının risk sermayesi firması Foresight Ventures, The Block medya şirketinin çoğunluk hissesini eski CEO Michael McCaffrey’den $70 milyon değerleme üzerinden satın aldı ve böylece The Block, Bitget borsasının sahipliğine geçti. İçeriden gelen bilgilere göre anlaşmanın toplam değeri yaklaşık $50 milyon civarında.

FTX borsasının CEO’su bu alanda daha da cesur adımlar atarken, dolandırıcı olduğu ortaya çıkan günlerde bile medyadaki destekçileri en büyük savunucuları olmaya devam etti. Borsalara yönelik FUD’ların yıkıcı etkileri başlamasıyla kripto şirketleri medya ortaklıklarını güçlendirmeye başladı. Geçtiğimiz sene Binance borsası da 105 yıllık medya devi Forbes’a $200 milyon yatırım yaptı.

9 Aralık 2022’de, The Block CEO’su Michael McCaffrey ve FTX kurucusu arasındaki ticari ilişki kamuoyuna açıklandı. Ardından McCaffrey’nin CEO pozisyonundan istifa ettiği ve şirketten ayrılacağı duyuruldu. Axios tarafından yapılan iddialara göre McCaffrey, Şubat 2021’de Sam Bankman-Fried ile satın alma işlemine finans sağlamak için görüşmelere başladı ve Alameda’dan üç kredi aldı.

The Block yöneticisi Bobby Moran, olaylar ortaya çıktığında şunları söyledi: “İlk tepkim öfke, hayal kırıklığı ve tüm meslektaşlarım için endişe oldu. Herkes yıllar boyunca haberlerde adil, doğru ve bağımsız olmak için inanılmaz çaba sarf etti. Fakat bu çok can sıkıcı.”

Şimdi, medya kuruluşunun politikasının değişip değişmeyeceği görülecek. Kripto endüstrisindeki büyük haber platformlarının fiyatlar üzerinde önemli bir etkisi var. Ayrıca, riskli şirketleri farklı gösterebilme potansiyelleri bulunuyor. Son olarak, Cointelegraph tarafından bildirilen ancak dakikalar sonra yalanlanan “ETF onayı” haberi, Bitcoin’in fiyatının hızlıca $30,000’i aşmasına neden oldu. Bu olay, medyanın kripto endüstrisi içindeki gücünü gösteriyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Balinalarının Satış Baskısı ve Fiyat Tahminleri

Sonraki Haber

Kripto Sektöründeki İllegal Aktiviteler ABD Mali Hizmetler Komitesi Tarafından Ele Alınıyor

İlgili Haberler