Kripto Almam Diyenler Neden Kripto Almaya Başladı?

Kripto Almam Diyenler Neden Kripto Almaya Başladı?

Kripto eko sisteminde Hodlonaut olarak bilinen ünlü bir Twitter kullanıcısı, paylaştığı son tweet’lerden birinde kripto para yanlısı olmayan iki arkadaşının kendisine nasıl kripto para alabileceklerini sorduğunu ifade etti.

Hodlonaut’ın, 2019’da Ethereum’un Vitalik Buterin dahil olmak üzere çeşitli kripto kullanıcılarına karşı başlattığı yasal eylemler dizisinde kendisini Bitcoin yaratıcısı olarak tanımlayan Craig Wright‘ın ilk hedefi olduğu biliniyor. Ancak kim olduğu bilinmeyen anonim bir kullanıcı olan Hodlonaut’ın kim olduğunu bulmak için Wright, BSV topluluğundan yardım istemişti…

İnsanlar Neden Kriptoya Yöneldi?

Hodlonaut konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda arkadaşlarının ilgisinin, borsaların çökmesi ve Fed’in ekonomiyi desteklemek amacıyla 1.5 trilyon dolar piyasaya sürecek olması gibi son küresel olaylardan kaynaklandığını ifade ediyor. Hodlonaut’a göre, arkadaşları Bitcoin‘in kalıcı olduğunu fark etti. Ayrıca şimdi fiyat düştü, böylece BTC satın almak çok daha kolay hale geldi.

Bunların yanı sıra Hodlonaut, koronavirüs endişelerinin devam ettiği bugünlerde nişanlısı ile birlikte Norveç’e seyahat ettiklerini ve Norveç’in İskandinav ülkeleri dışından gelen turistleri ülkeye kabul etmediğini belirtti. Hodlonaut’a göre Norveç yabancıları ülkeye almamak için hava limanlarında kolluk kuvvetlerini bulunduruyor.

Medya tarafından daha önce bildirildiği üzere Norveç, İskandinav ülkeleri dışındaki tüm gezginler için iki hafta boyunca sınırlarını kapatmıştı. Ayrıca, İskandinav bölgesi dışına çıkarak geri dönen tüm Norveç vatandaşlarının on dört gün boyunca kendilerini karantina altına almaları gerekiyor.

Kaynak: U.Today

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.