Kraken Kurucu Ortağı Jesse Powell, SEC’e Karşı Tepkili

Bitcoin Haber

Kraken borsasının kurucu ortağı Jesse Powell, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ünlü kripto para borsasına dava açması nedeniyle SEC’i şiddetle eleştirdi. SEC’i “geri kalmış” olarak tanımlayan Powell, SEC Başkanı Gary Gensler’i “mazoşist” olarak nitelendirdi ve bu kişilerin ve kurumların ABD’de teknolojik yeniliği engellediğini ileri sürdü. Powell şimdi SEC’e karşı savunma hazırlığı içinde.

Jesse Powell, 21 Kasım’da Kraken’a karşı SEC dava açmasına yanıt olarak eylemlerine devam etti. Şubat ayında 30 milyon dolarlık bir uzlaşmayla SEC’in tüm endişelerini giderdiklerini düşündüğünü ancak SEC’in hala peşlerinde olduğunu belirtti.

Powell, SEC’in mantıksız ve tutarsız yaptırımlarına karşı savunma yapma niyetini açıkça ifade etti ve şunları söyledi: “30 milyon dolar, SEC’in sizi tekrar soyacağı 10 ay satın alır. Eğer kripto şirketleri SEC’e 100 milyon dolardan fazla ödeyemezse, SEC onlardan şirketlerini ABD dışına çıkarmalarını ister.”

SEC, yakın zamanda Kraken borsasını kayıtsız ulusal bir menkul kıymetler borsası olarak tanımladı. Ancak Kraken yönetimi, SEC’in iddialarıyla aynı fikirde olmadıklarını ve güçlü bir savunma yapmaya hazır olduklarını belirtti.

SEC’in kripto paralara karşı eylemleri, federal yargıçlar tarafından keyfi ve tutarsız olarak değerlendirilmektedir. Ayrıca, SEC ikiyüzlülüğü için eleştirilerden kaçınamıyor. Geçmişte, SEC Ripple Labs ve Grayscale’e karşı önemli davalar kaybetti ve yargıçlar, SEC tarafından sunulan gerekçeleri mantıksız bularak kripto para şirketlerini destekledi. Jesse Powell da SEC’ye karşı mücadele etmeye ve onları yenme niyetine dayanarak, muhtemelen bu önceki davalar temelinde, savaşma arzusunu açıkladı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Akropolis Coin: Geleceğin Finansal Yapısına Bir Bakış

Sonraki Haber

Ripple (XRP) Kripto Para Piyasasında Yeni Bir Yükselişin Eşiğinde mi?

İlgili Haberler