Kraken CEO’su Jesse Powell, Bitcoin Fiyat Tahminini Güncelledi

Mert Bahçe

Kraken CEO’su Jesse Powell, Bitcoin’in 2021 sonunda 100.000 doları geçeceği yönündeki tahminini geri aldı. Varlığın fiyatı son haftalarda düşük performans gösterse de Kraken yöneticisi, eğilimin tersine döneceğinden emin konuştu. Önemli analistlerden gelen tahminlere göre Bitcoin hala 2021 bitmeden 100.000 dolara ulaşabilir.

Başarılı CEO’dan BTC Yorumu

Önde gelen kripto para borsası Kraken’in CEO’su Jesse Powell, Bloomberg Technology ile yaptığı röportajda yatırımcıları potansiyeli kripto kışı konusunda uyardı. Son fiyat, birkaç analisti varlığın gelecekte 100.000 dolara ulaşacağına dair haminlerini yeniden düşünmeye zorladı.

Jesse Powell, son tahmininde Bitcoin’in son zamanlardaki cansız fiyatına dikkat çekti. Sadece bir ay önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 67.789 dolara ulaşan BTC %29 oranında düşerek analistleri varlık için korkunç bir gelecek öngörmeye sevk etti. Powell, “artık bir kripto kışı mümkün” dedi.

Başarılı CEO, düşüş öngörüsüne rağmen piyasanın bu dönemde satın alan yatırımcılardan güçlü bir şekilde toparlanacağı konusunda büyük bir iyimserlik ifade etti: “Bence birçok insan 40.000 dolarına altında satın alma fırsatı görüyor. Birkaç ay önce 30.000 dolara geri döndüğümüzde kişisel olarak alım yaptım ve bence birçok insan en düşük fiyatlarla geri gelmeyi bekliyor.”

Röportaj sırasında Powell, Bitcoin’in yakın vadede hangi yöne gideceğini söyleminin zor olduğunu belirtti ve yaza ilişkin önceki tahminleri güncelledi. Bununla birlikte cesur tahminleri olan tek kişi Powell değil.

BTC 100.000 Dolara Ulaşabilecek Mi?

Bitcoin geçtiğimiz ay ATH’ye ilerlerken popüler analistler arasında varlık için bir sonraki hedefin 100.000 dolar olduğu konusunda bir koro oluşturulmuştu. PlanB, Anthony Pompliano ve Anthony Scaramucci, Bitcoin’in 100.000 dolara ulaşacağına olan güvenini sesli bir şekilde ifade etti. Ağustos ayında Bloomberg’den Mike McGlone, Bitcoin’in 2019’un başında göründüğü gibi bir temel oluşturduğu ve benzerliğin varlığı 100.000 dolara taşıyabileceğini belirtmişti.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Piyasa Yine Kırmızı: Bitcoin ve Kriptolardaki Düşüş Ne Kadar Sürecek?

Sonraki Haber

Dogecoin, Shiba Inu ve Kripto Ödemeleri Artıyor!

İlgili Haberler