Koronavirüs Salgını İle İlgili Çalışmalara BitMEX de Dahil Oldu

İlayda Peker

Seyşeller’e kayıtlı kripto para türevleri borsası BitMEX, COVID-19 küresel sağlık kriziyle savaşmak için hayırsever çabalara katılan en son endüstri aktörü oldu. 20 Nisan’da borsanın operatörü HDR Global Trading yaptığı bir açıklama ile özel bir “COVID-19 Müdahale Fonu” başlattığını ve dört alıcıya toplam 2,5 milyon dolarlık hibeyle katkıda bulunduğunu duyurdu.

BitMEX’in Açıklaması

Şirket bir fintech firması olarak, küresel çabalara katkıda bulunmanın en iyi yolunun “küresel alandaki boşlukları doldurabilen ve iyi donanımlı ancak yetersiz kaynakları olan organizasyonları hızla güçlendirmek” olan stratejik yollar olduğunu ifade etti.

Hayırsever bir danışma grubuna danıştıktan sonra HDR Global Trading, iki Gates Philanthropy Partners COVID-19 Funds’a, Nükleer Tehdit Girişimi’nde Biyogüvenlik programına, OpenMined’a ve Our World in Data programlarına bağış yapmayı tercih ettiklerini belirtti.

Yapılan açıklamalara göre bu programlar; biyolojik riskleri, aşı, teşhis ve tedavi geliştirmeyi, veri araştırmalarını ve veri gizliliği tekniklerine yönelik açık kaynak desteğini azaltmak için politika analizi ve kapasite geliştirme projelerine odaklanıyor.

Küresel Kriz

Stellar Development Foundation bu ayın başlarında yaptığı açıklamada pandemi sırasında krizden kurtulma konusunda çalışan kar amacı gütmeyen kuruluşlara 2,5 milyon Lumen’e kadar yardımda bulunacağını açıklamıştı.

Bazı kripto para şirketleri ise normalde dijital para birimi işlemleri için kullandıkları bilgi işlem gücünü COVID-19 araştırması üzerinde çalışan dağıtık bir bilgi işlem projesi olan Fold @ Home’a tahsis etti.

Öte yandan Ripple da Tipping Point Community ve Silicon Valley Community’e koronavirüs ile mücadele kapsamında 200.000 dolarlık bağışta bulunacağını açıklamıştı.

Kaynak: CointelegraphTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Facebook, Calibra İçin 50 Kontenjanlık İşe Alım Yapacak

Sonraki Haber

Ham Petrolün Varil Fiyatı Neredeyse Sıfırlandı, BTC Tepki Verecek Mi?

İlgili Haberler