Kısa Vadeli Bitcoin (BTC) Yatırımcıları Zararına Satış Mı Yapıyor?

İlayda Peker

Glassnode’un paylaştığı son verilere göre, kısa vadeli Bitcoin yatırımcıları son iki haftada Bitcoin’lerini (BTC) zararına sattı.

BTC’ler Zararına Mı Satıldı?

Yapılan açıklamalara göre Glassnode grafiğindeki STH-SOPR göstergesi birin altına düştü. Bu metrik 155 günden daha az tutulan Bitcoin’leri ele alıyor ve dolayısıyla bu gösterge, kısa vadeli yatırımcıların eylemlerindeki kalıpları analiz etmek için geçerli bir gösterge olarak nitelendiriliyor.

Lider kripto para birimi 10 Mayıs’ta bir düşüş grafiği başlattı ve fiyat 19 Mayıs’ta 30.000 dolar sınırına kadar geriledi. Bununla birlikte BTC 21 Mayıs’ta 40.000 dolarlık psikolojik seviyenin üzerine çıkmak için hamle yaptı ancak bu noktada da başarısız olunduğu görülüyor.

Dolayısıyla analistler kısa vadeli Bitcoin yatırımcılarının düşüş sırasında bir paniğe kapıldığını ve satışların arttığını ifade ediyor. Kısa vadeli BTC yatırımcıları en az kayıpla ellerindeki Bitcoin’leri çıkarmış olabilir.

Orta ve Uzun Vadeli Tahminler

Bir çok analist bu düşüş ile birlikte yeni bir rallinin başlayacağını ifade etse de son düşüşün ayı piyasasını getirebileceğini ifade edenler de var. Ancak yine de 30.000 dolarlık önemli seviyenin altına inilmemesi ve Haziran ayına güzel bir başlangıç yapılmış olması yukarı yönlü tahminleri güçlendiriyor gibi görünüyor.

Fundstrat’tan Tom Lee gibi bazı önemli isimler BTC’nin 2021 yılı bitmeden 100.000 dolara ulaşacağı yönündeki tahminlerinin arkasında durmaya devam ediyor. Buna ek olarak bazı isimlere göre de Haziran ayı volatil geçse de yazın diğer aylarında yine bir takım düşüşler yaşanabilir. Bununla birlikte sonbahar aylarında piyasanın yeninde hareketleneceği ve 2022’ye kadar yeni yüksek seviyelerin görülebileceği de yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyatı Hakkında Uzman Görüşleri: BTC Yukarı Yönlü Kırılmaya Mı Hazırlanıyor?

Sonraki Haber

Coinbase Dogecoin’i Listeledi, DOGE Fiyatı %11 Oranında Arttı

İlgili Haberler