Kıdemli Yönetici: “Bitcoin’i, Bitcoin Olmaktan Çıkarırsak Yasalara Uygun Hale Gelir”

İlayda Peker

Goldman Sachs kıdemli başkanı Lloyd Blankfein’ın son açıklamalarına göre düzenleyiciler Bitcoin’in son başarısının ardından bir yanıt olarak “hipervantilasyon” yapması gerektiğini belirterek, kripto varlığının kanun yapıcıların finansal sistemi izleme kapasitesini baltaladığını dile getirdi.

Bitcoin ve Kötü Niyetli Faaliyetler

Blankfein 25 Ocak’ta CNBC’nin Squawk Box programında yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in anonim yapısının onu yasadışı finansman için mükemmel hale getirdiğini iddia etti ve “Kuzey Korelilere, El Kaide’ye veya devrimci muhafızlara ödeme yapıp yapmadığınızı bilmiyorsunuz.” sözlerini kullandı.

Yetkililer, terör örgütleri tarafından kripto kullanımını izlemek için blok zincirinin şeffaflığını sıklıkla kullanmalarına rağmen Blankfein, düzenleyicilerin kripto varlıklarının mevcut haliyle gelişmesine nasıl izin verebileceğini sorguladı.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Bir düzenleyici olsaydım, şu anda Bitcoin’in başarısı konusunda biraz hiperventilasyon yapıyor olurdum ve bununla başa çıkmak için kendimi silahlandırırdım.” sözlerini kullanan yönetici, Bitcoin’in başarısı karşısında derin soluklar alınması gerektiğini düşünüyor gibi görünüyor.

Bitcoin, Bitcoin Olmazsa Yasalara Uygun Hale Gelir

Bitcoin’i mevcut finansal ve düzenleyici ortama uyumlu hale getirmek için Blankfein, BTC tarafından sağlanan temel özgürlüklerin çoğunun dizginlenmesi gerektiğini iddia ediyor. Bununla birlikte yönetici, anonim gizlilik özellikleri olmadan Bitcoin için güçlü talebin var olmaya devam edip etmeyeceğinin net olmadığını dile getiriyor ve “Bu uygulanabilir olabilir, ancak insanların ilk başta sevdiği özgürlük ile şeffaf olmama durumuna zarar verecektir. İşte Bitcoin’in çıkış yolu bulması gereken muamma bu.” ifadelerini kullandı.

“Teknoloji Bilmeyen BTC Kullanamaz”

Blankfein ayrıca Bitcoin‘i bir değer deposu olarak da eleştirdi, fiyat volatilitesine değindi ve Bitcoin kullanmak için ileri düzeyde teknolojik okur yazarlık bilgisine sahip olunması gerektiğini dile getirdi.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Popüler Analist: Önümüzdeki Günlerde Bu DeFi Token’ları Büyük Artış Yaşayacak

Sonraki Haber

27 Milyon Dolarlık Ripple (XRP) Transferi Yapıldı!

İlgili Haberler