Kevin Svenson: Bitcoin (BTC) Artık Yol Ayrımında!

Fatih Uçar

Kripto para yatırımcıları tarafından yakınan takip edilen strateji uzmanı Kevin Svenson, Bitcoin hakkında uyarılarda bulundu. En büyük kripto para birimi yazı hazırlandığı sırada 29.000 dolar seviyesini kaybetmemek için mücadele ediyor ve FED Başkanının dün yaptığı açıklamaları fiyatlıyor. Peki piyasalar yükselir mi?

Bitcoin (BTC) Yükselir Mi?

Analist Kevin Svenson, 106.500 Twitter takipçisine Bitcoin’in şu anda 2020’nin sonlarından bu yana piyasayı yükselişte tutan çok önemli bir destek alanının altında işlem gördüğünü söyledi.

“İnsanların önyargıları, böyle anlarda onları kör etme eğilimindedir. Unutmayın, BTC için elimizde bir makro trend dökümü var. Teknik analiz, teknik analizdir. Bu bir zayıflık işaretidir. Bu tür bir yapıda, yatırımcıları ufak yükselişlerde satış yapar”.

Svenson, Bitcoin’de düşüş eğiliminde olmasına rağmen, BTC’nin düz bir çizgide düşmesinin pek olası olmadığını söylüyor. Bunun yerine, önde gelen kripto para biriminin değişken fiyat hareketi gösterirken bir aralıkta işlem yapmasını bekliyor.

“Birçok insan çok panik içinde ve piyasanın her zaman büyük düşüşler veya yükselişler yaşayacağını düşünüyor. Bir süre düşük seviyelerde takılabiliriz. Büyük ölçüde yatay seyrin devam etmesini bekliyorum”.

Bitcoin Halving

Birçok yatırımcı yarılanma/halving döneminde veya ondan kısa bir süre sonra ciddi fiyat hareketlerinin başlamasını bekliyor. Bir önceki yarılanma 2019/2020 döneminde olmuştu. Önümüzdeki halving ise 2024 yılının ilk 6 ayında olacak. Yakın tarihli bir videoda Svenson, Bitcoin’in Coinbase’in haftalık grafiğinde büyük bir hacme ulaştığını söyledi. Kripto analistine göre, hacimdeki artış, BTC‘nin geçici olarak bir dip çizebileceğini gösteriyor. Bununla birlikte, Bitcoin‘in fiyat hareketinin büyük olasılıkla ABD borsasının performansına bağlı olacağını belirtiyor. Fakat dipte uzun süre oyalanmaya ihtimal vermiyor.

Düşüş sonrasıyla alakalı şunları söyledi;

“Bu noktadan itibaren bir ralli yaparsa, en azından bu, bizi nereye götürürse götürsün, bu geçici rallinin dibi olacak. En azından, muhtemelen oldukça uzun bir süre dip olarak kalacaktır”.

200 haftalık ortalamanın veya onun bir miktar altının potansiyel dip olduğunu söyleyen analist 20.000 dolar ile 22.000 dolar aralığı arasında geçici bir bölge hedefliyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Teknik Analiz: BTC’de Önemli Seviyeler

Sonraki Haber

Kripto Paralar Rusya’da Yasallaşıyor Mu?

İlgili Haberler