Kemerlerinizi Bağlayın: Bitcoin 10.000 Dolara İlerliyor!

İlayda Peker

Bitcoin bugün yaptığı bir sıçrama ile fiyatını 9.370 dolar seviyesinden 9.500 dolar seviyesine taşıdı. Salı günü başlayan yükseliş hamlesi sayesinde lider kripto para birimi uzun zamandır hareket ettiği dar aralıktan kurtulmayı başardı. Yazının yayına hazırlandığı sırada  9.489 dolardan işlem gören Bitcoin fiyatı bugün sabah saatlerinde 9.544 dolara kadar yükseldi. Şu anda ise yatırımcılar Bitcoin’in (BTC) 9.500 dolar bandında tutunarak bir sonraki hamlesini 9.775 dolara doğru yapıp yapamayacağını merak ediyor.

BTC Neden Yükseldi?

Dün, Office of the Comptroller of the Currency (OCC) yaptığı açıklamalar ile artık Amerikalı bankaların bazılarının kripto para saklama hizmeti sunabileceğini belirtti. Dolayısıyla artık yatırımcılar tüm işlemlerini yaptıkları bankalarda kripto paralarını da saklayabilecek.

Öte yandan Avrupa Birliği’nin son zamanlarda 857 milyar dolarlık bir başka teşvik paketi başlatacağını açıkladı. Amerika da 1 ile 2 trilyon arasında ekonomik teşvik paketi sunacağı yönünde açıklamalar yaptı. Böylece FED’in para basma konusunda henüz durma gibi bir niyetinin olmadığı anlaşıldı.

Tüm bu sebepler göz önüne alındığında Bitcoin’in artmış olması aslında çok da şaşırtıcı değil. Hatta analistlere göre bu sebeplerle Bitcoin’in 10.000 doların üzerine çıkmasının da fitili ateşlendi. Örneğin;  Gemini borsasının kurucu ortağı ve CEO’su Tyler Winklevoss FED’in para basma politikası ile ilgili olarak, “Fed, Bitcoin’in boğa koşusu için zemin hazırlamaya devam ediyor.” sözlerini kullandı.

Merkez Bankalarının Para Basması

Değerli metal gümüş, bu hafta içinde büyük bir artış kaydederek yaklaşık olarak %19’luk bir performans sergiledi. Altın da aynı şekilde yeni zirvelere doğru yükselişini sürdürüyor. S&P 500 ve Dow da her gün biraz daha yükselmeye devam ediyor.

Her ne kadar para basma politikası gelecekte büyük sorunları karşımıza çıkaracak olsa da yatırımcılar para basma politikalarının borsayı kurtaracağını düşünüyor gibi görünüyor. Ya da yatırımcılar sadece kaos ortamındaki artışlardan faydalanmaya çalışıyor. Çünkü yatırımcıların yavaş yavaş yaklaşan riskleri görmediklerini düşünmüyorum.

Bu büyük toparlanmaların yanı sıra Bitcoin daha emin adımlarla ilerliyor gibi görünüyor. Adım adım ama güçlü bir şekilde artış ivmesini devam ettiren Bitcoin’in 10.000 dolara doğru ilerlediği ifade ediliyor.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

En Ünlü Stablecoin Bir Kilometre Taşını Daha Geride Bıraktı

Sonraki Haber

Bu DeFi Token’ınına Dikkat: Kilitli Değer 300 Milyon Dolara Ulaştı

İlgili Haberler