Kemerleri Bağlayın: Bitcoin’de (BTC) Art Arda Büyük Gelişmeler

Kemerleri Bağlayın: Bitcoin’de (BTC) Art Arda Büyük Gelişmeler

Piyasa gerçekleşen büyük çaplı transfer işlemlerini takip eden Twitter hesabı Whale Alert,  son yirmi dört saat içinde gerçekleşen ve yaklaşık 96.300.000 dolar değerinde Bitcoin taşıyan iki büyük işlem olduğunu ortaya çıkardı. Bunun yanında Glassnode verileri, Bitcoin işlemleriyle ilgili belirli on-chain temellerin son 24 saatte büyük bir artış gördüğünü duyurdu.

Bitcoin Transferleri

Ortaya çıkan verilere göre kripto balinaları, yaklaşık olarak 34.662.069 değerinde olan 3.002 BTC ve yaklaşık olarak 61.730.845 dolar değerinde olan 5.400 BTC taşıyan iki işlem gerçekleştirdi. İlk transfer OKEx borsasındaki bir hesaptan anonim bir cüzdana gönderilirken ikincisi ve daha büyük olanı yine anonim bir adresten ve ilk işlemden yaklaşık iki saat sonra OKEx’e gönderildi.

İşlemlerde yer alan iki adresin farklı iki balinaya ait olduğu düşünülüyor. Ancak bununla birlikte iki işlemde ödenen işlem ücretlerinin büyük farklılık göstermesi dikkat çekiyor. İşlemlerin küçük olanı için 9,13 dolar işlem ücreti ödenirken 5.400 BTC’lik işlem için 282,91 dolarlık işlem ücreti ödendi.

Temel Göstergeler Güçlü

Bir veri firması olan Glassnode son yirmi dört saat içinde Bitcoin (BTC) işlemleriyle ilgili iki ölçümün büyük bir artış gösterdiğini açıkladı. Yapılan açıklamalar göre, Bitcoin transferlerinin sayısı yüzde 29,4 artarak 15.367.458’e ulaştı. Ayrıca aynı zaman dilimi içinde  BTC ortalama işlem büyüklüğü de gözle görülür şekilde arttı. Yüzde 30,8 artan ortalama işlem büyüklüğü 659,812’ye ulaştı ve bir önceki seviye olan 504,561’i geride bırakmış oldu.

Bu iki önemi göstergenin artması ve Bitcoin balinalarının harekete geçmiş olması büyük bir fiyat hareketinin yaklaştığı yönünde yorumlanıyor. Analistlere göre bu fiyat hareketini yukarı yönlü olması daha olası.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.