Keep3r Network ve KP3R Coin Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bitcoin Haber

Keep3r Network, teknik görevler için merkezi olmayan bir pazar yeri olarak tanımlanabilir ve bu platformun yerel kripto parası Keep3rv1’dir. Projenin başındaki önemli isim, yearn.finance’in kurucusu Andre Cronje’dir. Cronje’nin projedeki rolü, özellikle geçtiğimiz aylarda 40,000 doların üzerine çıkarak dikkat çeken ve önemli bir kilometre taşı olan yearn.finance kripto parası YFI’nin etkisi düşünüldüğünde projenin önemini artırmıştır.

KP3R Coin, Keep3r Network’ün yerel tokenı olup, proje dahilinde “bekçi” olarak adlandırılan katılımcılara ödül olarak verilir. Keep3rV1’in (KP3R) bir DeFi tokenı olarak üretildiği de bilinmektedir. Keep3r Network, dış müdahaleye ihtiyaç duyan projeler ve harici ekipler için bir “bekçi” ağı olarak hizmet verir. Bir “bekçi”, görevi yerine getiren harici bir birey veya takım olarak tanımlanabilir ve görevleri basit bir işlem çağrısından karmaşık dış zincir mantığına kadar çeşitlilik gösterebilir.

Keep3r Network’ün amacı bu görevleri bağımsız olarak yönetmek değil, sözleşmelerin bekçiler için işler olarak kaydedilmesine ve bekçilerin bu görevleri uygun şekilde yerine getirmek üzere kendilerini kaydetmelerine olanak tanımaktır. Ayrıca “İş” terimi de Keep3r Network’te kullanılır ve dış bir varlıktan bir eylemi yerine getirmesi beklenen bir akıllı sözleşmeyi ifade eder. “İşler” iyi niyetle ve kötü sonuçlar olmadan gerçekleştirilmelidir.

Bekçiler, olayları tetikleyen botlar, betikler, diğer sözleşmeler veya hatta EOA hesapları olabilir. Bir işlevi yerine getirdiklerinde, bekçilere ya Ethereum (ETH) ya da Keep3rv1 Coin ile ödeme yapılır. CoinMarketCap’e göre KP3R, 42,744,285 ABD doları piyasa değeriyle 140. sırada yer almakta ve bu yazının yazıldığı sıradaki fiyatı dolar karşısında 213.72 ABD doları ve Bitcoin karşısında 0.01580843 BTC’dir.

Andre Cronje’nin yearn.finance ile başarıları ve Eminence projesindeki başarısızlığı nedeniyle Keep3rv1 coin, önemli dikkat ve yorumlar çekmektedir. KP3R, Binance’te listelendikten sonra dikkat çekici bir şekilde %2000 artış göstermiş, ancak bazı uzmanlar bunun bir çıkış dolandırıcılığı olabileceği konusunda uyarıda bulunmuştur. Projenin ve tokenın geleceği büyük bir ilgi konusudur. KP3R Coin, piyasa hacmi açısından en büyük kripto para ticaret platformu olan Binance üzerinden satın alınabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kronos Research’ta Büyük Güvenlik İhlali: 25 Milyon Dolarlık Kripto Para Çalındı

Sonraki Haber

Uzman Analisti Chainlink ve Fetch.ai İçin Yükseliş Sinyali Veriyor

İlgili Haberler