KardiaChain Nedir?

Merhaba sevgili okurlar. KardiaChain projesinin Temel Analiz’i ile karşınızdayım. Bu yazımız ile “KardiaChain Projesi Nedir? Nasıl Çalışır?” sorularına cevap bulmaya çalışacağız.

KardiaChain (KAI) Nedir?

KardiaChain; birlikte çalışabilirlik odaklı public bir blockchain olup büyük işletmeler ve hükümet organları için hibrid blockchain çözümü / altyapısı sağlayan bir projedir. Vietnam merkezli.

Amaç

Projenin amacı, üç ana bileşenden yararlanarak kurumlar için eksiksiz bir blockchain ekosistemi oluşturmak: geçit, altyapı ve hizmetler.

Geçit

Geçit, kripto kullanıcısı olmayanların, kullanıcı dostu ödeme kanalları aracılığıyla blockchain’e kolay giriş sağlar.

Altyapı, kullanıcıların ve işletmelerin çalışması için birbirine bağlı public ve private KardiaChain blockchain’ini ifade eder ve müdahale edilemeyen bir birlikte çalışabilirlik imkânı sunar.

Hizmetler, daha etkili ve verimli hâle gelmek için mevcut hizmetlerini / ürünlerini tokenize etmek ve merkeziyetsizlik için KardiaChain ile işbirliği yapan geleneksel organizasyonları ifade eder.

Ürünler

ON Sports

ON Sports, Vietnam’daki en büyük ulusal TV kanalının (VTVCab Sport) bir yan kuruluşudur.

KardiaChain’in 200.000 kişilik kullanıcı sayısı olması ON Sports’un dikkatini çekmiş. Futbolcular için canlı yayında token bağışları ve Vietnam’daki milyonlarca futbol taraftarı için blockchain’de gerçekleştirilecek tahmin oyunları gibi yeni özellikler sunmak için KardiaChain’le anlaşmışlar.

Mobil Ödeme Kanalı

Vietnam’daki en büyük telekominikasyon kurumu ile entegrasyon sürecine başlamışlar. İlk ürün Vietnam da dâhil 10 ülkede piyasaya sürülmeden önce Myanmar’da görücüye çıkmış.

Altyapı sistemi kurulduğunda Vietnam’daki 60 milyon kullanıcı mobil telefonları üzerinden KAI token’ları satın alabilecek.

Akıllı Şehirler

Tıbbi kayıtlar, öğrenci profilleri ve iş ilanlarını muhafaza edebilmek amacıyla blockchain teknolojisi kullanılıyor ve proje bunun için Vietnam’ın en büyük şehirlerinden biriyle iş birliği yapıyor.

Akıllı şehrin akıllı vatandaşları, verilerinin tam kontrolünü sağlarken daha ucuz, daha güvenli ve daha hızlı hizmetlerin avantajlarından yararlanacaklar.

TAKIM

Projede çekirdek kadro 9, danışman sayısı da 9 olmak üzere toplam 18 kişi çalışıyor. Ekibi ve danışmanları incelediğimde oldukça tecrübeli ve başarılı olduklarını gördüm. Bu, projeye olan güveni artıracak bir durum. Tamamını görmek için tıklayınız.

Partner ve Yatırımcılar

Roadmap

Güncel Roadmap şu şekilde:

Twitter’a giriş tarihleri Temmuz 2018. Takipçi sayıları 641. Bunu oldukça az buldum. Telegram’da bu sayı daha iyi: 2298.

KardiaChain Nasıl Satın Alınır?

Borsalarda KAI kısaltmasıyla işlem gören KardiaChain’e, Türkçe dil desteği ve düşük komisyon oranları ile adından sıkça söz ettiren dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip olan kripto para borsası Binance üzerinden ulaşabilirsiniz.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Yorumları: BTC/USD Analizi 30/03/2020

Sonraki Haber
ethereum teknik analizi

Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 31/03/2020

İlgili Haberler