Kanada’nın Stablecoin’ler İçin Yeni Yaklaşımları

Bitcoin Haber

Kanada Menkul Kıymet Yöneticileri (CSA), stablecoin’lerin işlemlerine karşı geçici yaklaşımlarını belirleyerek bir duyuru yaptı. Bu durum, CSA’nın 22 Şubat 2023’te aldığı ve sabit fiyatlı olan stablecoin’lerin ilerleyen zamanlarda menkul kıymetler olarak sınıflandırılabileceğini belirttiği kararı akıllara getirdi.

Kanada’da bulunan kripto varlık alım satım kurumları ve platformları, menkul kıymet olarak bilinen varlıkların işlemlerini gerçekleştiremeyen farklı durumlarla karşı karşıya. Ancak CSA, bazı stablecoin’lerin Kanadalı müşteriler için olumlu durumlar yaratabileceğini düşünüyor ve stablecoin’lerin ticaretinin devamlılığının sağlanması konusunda hevesini ortaya koyuyor.

CSA Başkanı ve Alberta Menkul Kıymetler Komisyonu Başkanı ve CEO’su Stan Magidson, konu ile ilgili bir açıklama yaptı. Magidson, Kanadalı yatırımcıları korumak için rezervlerin yeterliliği ile stablecoin’lerin her konudan şeffaf olması gerektiğine dair görüşlerini belirtti.

Gün geçtikçe değişen ve şekillenen uluslararası standartlar, Kanada’daki kripto piyasası katılımcılarından gelen dönüşler ve CSA’nın kararlarına katkıda bulunuyor gibi görünüyor. CSA’ya göre, stablecoin sağlayıcıları, kripto para yatırımcılarının varlıklarını güvence altında tutmak zorunda ve yeterli varlık rezervi bulundurmalılar.

Bu varlıkları sunan sağlayıcılar aynı zamanda sahip oldukları bilgi ve verileri de kamuya açıklamalı. CSA, bu koşulların sağlanması halinde istediği şeffaflığa daha yakın bir konuma gelinmiş olacağını belirtiyor ve Kanadalı yatırımcıların dikkatli olmaları yönünde uyarıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’in Gelecek Yılki Tahminleri: 30.000 Dolar Hedefi

Sonraki Haber

Grayscale, Uniswap Yatırımlarını Açıkladı: Uniswap’ta Neler Oluyor?

İlgili Haberler