Kanada’da Kripto Varlık Düzenlemeleri Netleşti: CSA, Kripto Şirketleri İçin Standartları Belirledi

Bitcoin Haber

Kanada Menkul Kıymetler Yöneticileri (CSA), kripto para şirketleri ve stablecoin ihraççıları için bir dizi geçici standart yayımladı. Bu standartlarla belirli standartları karşılayan kripto ticaret platformlarının stablecoin ticareti yapmasına izin verileceği belirtildi.

Son dönemde kripto para düzenlemeleri konusunda Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği başta olmak üzere birçok ülkenin önemli adımlar attığı görülüyor. Yeni düzenlemelerle stablecoin’ler özellikle ele alınıyor.

CSA’nın yayımladığı geçici standartlarla, stablecoin ticareti yapacak olan kripto ticaret platformlarının belirli standartları karşılaması gerektiği vurgulandı. CSA Başkanı, bu standartları yatırımcıları koruma amacıyla oluşturulan geçici bir düzenleyici çerçeve olarak nitelendirdi.

CSA’nın açıklamasına göre, ihraççıların nitelikli bir saklama kuruluşunda uygun bir varlık rezervi bulundurması ve varlık rezervleri başta olmak üzere yönetişimle ilgili belirli bilgileri kamuya açık hale getirmesi gerekiyor. Bu şekilde yasal düzenlemelere uygun bir şekilde stablecoin ticareti yapabilecekler.

CSA, daha önce de Temmuz ayında kripto şirketleri için benzer bir rehber yayımlamıştı. Bu rehberde, kripto şirketlerinin stake hizmetlerine ciddi kısıtlamalar getirildiği belirtilmişti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Piyasalarında LINK Coin Beklentileri

Sonraki Haber

Hong Kong’da Stablecoin Ticaretine İzin Verilmiyor

İlgili Haberler