Kaliforniya’nın Başına Bir Bitcoin Yatırımcısı Geçebilir

İlayda Peker

İlk Bitcoin yatırımcılarından olan ve sıkı bir kripto para savunucusu olan Chamath Palihapitiya, Kaliforniya valisi olmak için adım atacağının sinyallerini verdi.

Bitcoin Yatırımcısı Vali Mi Olacak?

Risk sermayesi şirketi Social Capital’in CEO’su Chamath Palihapitiya, bahsi geçen niyetini 26 Ocak’ta Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımla duyurdu. Gönderi, ABD eyaleti için büyük vergi indirimleri, öğretmen maaşlarında artış, öğrenci kredilerinin sona ermesi ve yeni doğumlar için bir bildiri gibi bir dizi vaatle yeni web sitesine bağlantı verdi.

Palihapitiya, 2022 Gubernatorial yarışına veya potansiyel olarak özel bir seçim için hazırlanıyor gibi görünüyor, ancak politik olarak dahil olma niyetinin ötesinde hiçbir ayrıntı sağlanmadı.

Milyarder işadamı, raporlara göre 2021’de özel bir seçime yol açacak olan şu anki California valisi Gavin Newsom’ın görevi bırakması ile sonuçlanacak girişimlere de katıldı. Görünüşe göre giderek artan sayıda Kaliforniyalı, Newsom’un pozisyondaki performansından, özellikle de tutarsız kapatmalar ve yavaş ilerleyen bir Covid-19 aşısının piyasaya sürülmesi söz konusu olduğunda hoşnut görünmüyor.

Palihapitiya ve Kripto Paralar

Eski Facebook yöneticisi Palihapitiya, Bitcoin‘de de erken bir yatırımcıydı ve eyaletin lider teknoloji merkezi statüsünü korumak istediğini söylüyor:

Teşviklerimizi onları uzaklaştırmak yerine yeniden düzenleyerek Kaliforniya’yı tüm teknoloji ve iklim işlerinin küresel merkezi yapalım.

Palihapitiya, 7 Ocak’taki bir röportajda, Bitcoin‘i ekonomik belirsizliğe karşı bir sigorta olarak gördüğünü ve fiyatının önümüzdeki beş ila on yıl içinde 200.000 dolara yükselebileceğini söylemişti.

Nisan 2020’de yayınlanan bir Forbes makalesine göre Palihapitiya, Bitcoin’i fiyatın 80 dolar civarında olduğu 2013’te geri satın aldı ve bir noktada tüm Bitcoin arzının yaklaşık %5’ine sahip olduğunu iddia etti.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

UniSwap Büyüyor: UNI Token’ına Olan Talep Her Gün Artıyor!

Sonraki Haber

Ripple’a Bir Darbe de Florida’dan Geldi: XRP Bir Dava İle Daha Karşı Karşıya!

İlgili Haberler