Kafalar Karışık: BTC Yeni Rekor Mu Kıracak, Dibi Mi Görecek?

Bitcoin Haber

Blockchain ve kripto hedge fonu Pantera Capital’in CEO’su Bitcoin’in önümüzdeki 12 ay içinde tüm zamanlar rekoru olan 20.000 dolar seviyesini kırarak daha yüksek seviyeleri göreceğini dile getirdi.

Mevcut Ekonomik Kriz

Yatırımcılara gönderdiği bir açıklamada Dan Morehead, günümüzde yaşanan ekonomik krizin eşinin benzerinin daha önce görülmediğini dile getirdi ve “35 yıl küresel makro aksaklıklarla yatırım yaptım. Bu kriz diğerleri gibi değil. Bu kesinlikle kaydedilen en uzun küresel genişlemeye son verecek. Tarihteki herhangi bir gerilemeden daha büyük bir küresel ekonomik etkiye sahip olması muhtemeldir.” ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda Goldman Sachs ve JP Morgan’ın “gerçek bir durgunluk ve negatif küresel büyüme” yorumlarında dayandıkları verilerden bahseden Morehead, savaş sonrası yaşanan herhangi bir ekonomik durgunluktan çok daha büyüğüyle karşı karşıya olduğumuzu ifade etti.

Öte yandan CEO’ya göre mevcut finansal ekosistem önümüzdeki yıl Bitcoin ve kripto paraların yükselişi için adeta ortam hazırlıyor. Morehead konuyla ilgili açıklamalarında, “Bitcoin bir finansal kriz ile doğdu ve bir finansal kriz ile büyüyecek.” ifadelerini kullanıyor. Ayrıca CEO, “BTC / USD çapraz döviz kuru yükselecek.” yorumunu da sözlerine ekliyor.

BTC Aşamalı Olarak Büyüyecek

Morehead yaptığı açıklamalarda, BTC’nin aşamalı olarak toparlanmasını beklediğini dile getirdi. Çünkü CEO’ya göre büyük miktarda sermayeye sahip yatırımcılar, ABD’deki federal açıkların patlaması karşısında yeni fırsatlar arayacak ve Bitcoin bu aramalara yanıt verecek.

Bunun yanında Morehead yukarıdaki bilgilere dayanarak Bitcoin’in 12 ay içinde bir rekor kıracağını ifade ediyor ve şu açıklamayı yapıyor:

Bitcoin fiyatı önümüzdeki on iki ay içinde yeni bir rekor kırabilir. Bu bir gecede olmayacak. En iyi tahminim, kurumsal yatırımcıların mevcut portföy sorunlarını triyaj etmeleri 2-3 ay sürecek. Sıkıntılı borç, özel durumlar, kripto, vs. gibi yeni fırsatları araştırmak için 3-6 ay sonra tahsis yapılmaya başladıkça bu piyasalar gerçekten yükselmeye başlayacak.”

Öte yandan Morehead henüz Bitcoin fiyatı 105 dolar seviyelerindeyken BTC’nin 5.000 dolara ulaşacağını doğru bir şekilde tahmin etmişti.

Ancak CEO’nun tüm bu açıklamalarına ve yatırımcıların fonlarını bu görüşe göre konumlandırdıkları yönündeki yorumlarına rağmen Bitcoin hala dibi görmediğini ve daha büyük düşüşün mümkün olduğunu ifade eden Peter Brandt gibi analistler de var.


Total
6
Shares
1 yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum İşlem Ücretleri Can Yakmaya Başlıyor

Sonraki Haber

Ethereum’da Kasvetli Manzara Devam Ediyor

İlgili Haberler