Justin Sun DCG Varlıkları İçin 1 Milyar Dolar Harcayabileceğini Söyledi

Bitcoin Haber

Reuters’in 13 Ocak tarihli bir haberine göre Justin Sun, Digital Currency Group’a ait varlıkları satın almak için fonlarından 1 milyar dolar harcayabilir.

DCG Varlıkları

Sun, medya şirketine yaptığı açıklamada, “durum değerlendirmesine bağlı olarak” DCG’nin varlıklarının bir kısmını satın almak için bu miktarı harcayabileceğini söyledi.

Reuters Sun’ın servetinin boyutunu belirleyemedi. Ancak 2021 tahminleri DCG‘nin değerinin yaklaşık 10 milyar dolar olduğunu ve yönetim altında 50 milyar dolarlık varlığa sahip olduğunu gösteriyor. Bu arada, tahminler Sun’ın net değerinin, söz konusu tahminlerin hem kripto hem de geleneksel varlıkları içerip içermediğine bağlı olarak, 250 milyon ila 3 milyar dolar arasında olduğunu gösteriyor. Bu nedenle, herhangi bir anlaşma muhtemelen DCG’nin varlıklarının yalnızca mütevazı bir bölümünü içerecektir.

Reuters, Sun’ın hangi varlıkları satın almayı düşündüğünü belirleyemedi ve Digital Currency Group yukarıdaki konulardan herhangi birini belirtmedi.

Sun ve DCG

Hem Sun hem de DCG ile bağlantılı kuruluşlar zorluklarla karşı karşıya. DCG iştiraki Genesis, piyasa koşulları nedeniyle bu ayın başlarında personelinin %30’unu işten çıkaracağını duyurdu. Genesis geçen yıl hem borç verme hizmeti hem de Gemini ortak hizmeti Earn için müşteri çekme işlemlerini durdurdu. Müşterilerine 3 milyar doların üzerinde borcu olduğu bildiriliyor.

Sun’ın danışmanı olduğu Asya merkezli kripto borsası Huobi, bu hafta personelinin %20’sini işten çıkaracağını duyurdu. Borsanın sıkıntıları, firma müşterilere hizmet vermeye devam ettiği için personel maliyetleriyle sınırlı gibi görünüyor.

DCG, Sun’ın ilgi gösterdiği ilk sorunlu şirket değil. Sun ayrıca 2022 yılının sonlarında FTX ve Credit Suisse’e ait varlıkları da satın almaya çalışmıştı.

Sun en çok TRON‘un kurucusu ve eski CEO’su olarak biliniyor, ancak artık bu blok zinciri projesinde herhangi bir resmi liderlik rolünde hizmet vermiyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin 21.000 Dolar Üzerini Gördü! FTX Etkisi Bitti Mi?

Sonraki Haber

Blockchain Verileri, DOGE Sahiplerinin Çoğunun Karda Olduğunu Gösteriyor

İlgili Haberler