JPMorgan’dan Kripto Hizmetlerini Genişletmek Adına Yeni Adım

Mert Bahçe

JPMorgan Chase, Bitcoin ve Ethereum piyasalarında deneyimli isimler arıyor. Dev bankanın iş ilanında listelediği pozisyonlar, şirketin kripto para birimleri vizyonu hakkında ipuçları veriyor.

JPMorgan’ın Yeni Hamlesi

JPMorgan’ın yeni adımı kriptonun çekiciliğini ana akım pazara genişletmeye yardımcı olacaktır. JPMorgan Chase, kripto para birimlerini kapsayan birkaç yeni pozisyon açtı ve yatırımcı, tüketici ödemeleri alanındaki kripto hizmetlerini genişletmeyi planlıyor.

Çok uluslu yatırım bankası JPMorgan Chase’in yayınladığı ilana göre kripto alanında deneyimli çalışanlar arıyor. Bununla birlikte özellikle Bitcoin ve Ethereum piyasalarında deneyimli bireyler arıyor. Genell çerçevede ise şirketin kripto departmanı için ürün yöneticilerinden blok zinciri mühendislerine kadar 34 açık pozisyonu bulunuyor.

Listelenen pozisyonlar ABD, Singapur, Yunanistan ve Meksika’yı da kapsayan birçok ülkede yer alıyor. Dev şirketin bu adımı blockchain teknolojisine ve kripto para birimlerine olan ilgisinin güçlendiğini gösteren bir sinyal olarak değerlendirilebilir. JPMorgan Chase, yıllar içerisinde kripto para piyasası ile ilgili tavrını değiştirdi ve bu dönemde kripto para sektörünü meşru bir varlık sınıfı olarak tanıyor.

Son aylarda banka, Bitcoin ve kripto para ile ilgili hizmetlerini genişletmek adına önemli adımlar attı. Ekim 2020’de blok zinciri ve dijital para birimleri için yeni bir iş birimi oluşturdu. Bunun yanı sıra şirket için işlemlere yönelik bir token olan JPMCoin’i duyurdu.

Kripto Para Piyasası Dönüm Noktasında

JPMorgan’ın kripto hizmetlerini genişletmesi birçok şirketin kripto konusundaki geçmiş duruşlarını yeniden gözden geçirmelerini sağlayabilir. PayPal ve Visa gibi devlerin sektöre dahil oluşu, yerleşik şirketlerin yeni bir teknolojiyi kaçırmak istemediklerini gösteriyor. Geçmişte birçok kurum, kriptoyu gerçek bir değer olmayan geçici bir heves olarak nitelendirmişti. Ancak Bitcoin’in kısa sürede katettiği yol, kendini dünyaya kanıtlamasını sağladı. Şirketler rekabet gücünü kaybetmemek adına bu yeni teknolojiden yararlanma konusunda istekli hale geldiler.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

20.000 Dolar Mı, 100.000 Dolar Mı: Bitcoin (BTC) İçin Hangisi Daha Olası?

Sonraki Haber

Cardano ve Ethereum Kurucuları Arasındaki Buzlar Eriyor Mu?

İlgili Haberler