JPEX Skandalının Ardından Hong Kong Kripto Ticaret Platformlarına Denetim Getiriyor

Bitcoin Haber

Hong Kong’da, JPEX borsasının çöküşünün ardından yaşanabilecek yeni bir skandalın önüne geçmek için hazırlıklar başladı. Hong Kong’un mali düzenleyici kurumlarından Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu, kripto ticaret platformları üzerinde denetim sağlamak için yeni bir çalışma grubu oluşturduğunu duyurdu.

Son yıllarda FTX borsasının iflası gibi olaylar ve birçok güvenlik sorunu, kripto para endüstrisinde güvenlik endişelerini artırdı. Bu durum, birçok kripto platformunun siber saldırılara uğrayarak milyonlarca dolar kaybetmesine yol açtı. Ayrıca, dijital varlıkların küresel ölçekte geniş bir kullanıcı tabanına ulaşması ile birlikte dolandırıcılık faaliyetlerinde de ciddi bir artış görüldü.

JPEX borsasındaki büyük skandal ve soruşturmanın başlaması üzerine Hong Kong yetkilileri, yeni bir skandalın önüne geçmek için harekete geçti. Bu amaçla Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu, kripto ticaret platformlarını denetlemek için yeni bir çalışma grubu kurdu.

Çalışma grubu, 28 Eylül’deki bir toplantı sonrasında kuruldu. Grup, Hong Kong polisinin Ticari Suçlar Bürosu, Siber Güvenlik ve Teknoloji Suçları Bürosu ve Mali İstihbarat ve Soruşturma Bürosu gibi birimlerden oluşuyor. Grubun ana amacı, sanal varlık ticaret platformlarıyla ilgili şüpheli faaliyetler hakkında bilgi paylaşmak ve kripto ticaret platformlarına ilişkin risk değerlendirmeleri yapmak. Bu çalışma grubu ile birlikte, Hong Kong halkının da kripto ticaret platformlarından kaynaklanabilecek potansiyel risklerden korunması adına denetim faaliyetleri genişletilmiş olacak.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Sui Foundation, Ekosistemini Büyütmek İçin 117 Milyon Token Tahsis Edecek

Sonraki Haber

Bitcoin Tekrar 28.000 Doları Aştı: Kripto Para Piyasası Ne Durumda?

İlgili Haberler