JP Morgan Chase, Sınır Ötesi Ödemeleri Hızlandırmak İçin Blockchain Tabanlı Token Geliştirme Hamlesi

Bitcoin Haber

ABD’nin en büyük bankacılık kuruluşlarından JP Morgan Chase’in, sınır ötesi ödemeleri hızlandırmak amacıyla blockchain tabanlı bir token geliştirmeye başladığını Bloomberg haber ajansı duyurdu. Haberde, bu token’ın düzenleyicilerden onay alması durumunda bir yıldan kısa bir süre içinde piyasaya sürülebileceği belirtildi.

Blockchain teknolojisi ve kripto para birimlerinin benimsenmesi son yıllarda hızla arttı. Kripto projeleri global ölçekte daha geniş kitlelere ulaşmaya başladı. Kurumsal yatırımcılar da kripto endüstrisine yönelik çeşitli yatırımlar yapmaya ve projeler geliştirmeye başladı.

JP Morgan Chase’in yeni hamlesi, blockchain teknolojisinin ve kripto para birimlerinin benimsenmesini daha da ilerletebilir. JP Morgan Chase’in blockchain tabanlı bir token geliştirdiği, bu token’ın bir yıldan kısa bir süre içinde piyasaya sürülebileceği belirtildi.

Çok sayıda kurumsal şirket, kripto endüstrisine yönelik yatırımlar yapmaya ve bu alanda çeşitli projeler geliştirmeye başladı. JP Morgan Chase’in sınır ötesi ödemeleri hızlandırmak için bir token geliştirdiği belirtiliyor.

JP Morgan Chase yetkililerinden konuya ilişkin henüz resmi bir açıklama gelmiş değil. Ancak, JP Morgan Chase’in bu sürecin ilk aşamalarında olduğu ve konuya ilişkin araştırmalar yaptığı bildirildi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Aave’nin Stablecoin’i GHO, Dolar Sabitliği İçin Çözüm Arayışında

Sonraki Haber

Ethereum (ETH) ETF Yarışında Rekor Seviyeleri Zorlarken, Piyasa Etkileri Nelerdir?

İlgili Haberler