John Lennon’ın Oğlundan Sert Bitcoin (BTC) Savunması!

John Lennon’ın Oğlundan Sert Bitcoin (BTC) Savunması!

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin ile ilgili görüşünü paylaşan John Lennon’un küçük oğlu Sean Ono Lennon tekrar sosyal medyada Bitcoin ve kripto paralarla ilgili açıklamalar yaptı. Bu sefer Sean Ono Lennon Bitcoin’den nefret edenlerle halledilmesi gereken bir meselesi olduğunu dile getirdi.

Sean Ono Lennon Bitcoin’i Savundu

Yakın tarihli bir Twitter paylaşımında Sean Lennon, Bitcoin’den nefret edenlerle ilgili dünyanın en büyük kripto para birimine karşı takındıkları tavır sebebiyle büyük eleştirilerde bulundu. Lennon’ın eleştirdiği söylemler arasında Bitcoin’in suçlular için bir para birimi olduğu, kara para aklamak için kullanıldığı, Bitcoin’in gerçek olmadığı ve lider kripto para biriminin tamamen yasaklanması gerektiği gibi ifadeler bulunuyor.

Lennon yaptığı açıklamada, BTC ve kripto paranın sadece suçlular tarafından kullanıldığını düşünmenin delilik olduğunu belirtti. Ünlü isim ceza davalarının büyük çoğunluğuna Bitcoin’in değil doların konu olduğu dile getirdi.

Bitcoin ile kara para aklama ile ilgili suçlamalara gelince ise Lennon, Twitter kitlesine Wachovia bankacılık devini hatırlattı. 2006 yılında, Meksika uyuşturucu çeteleri için devasa miktarlarda parayı aklamakla suçlanmıştı. Lennon, 378,4 milyar dolar kadar büyük bir rakamdan bahsediyor. Lennon yaptığı açıklamada, “Banka nihayetinde bu paranın yüzde 2’si kadar para cezası ödemek zorunda kaldı.” ifadelerini kullandı.

“Bitcoin Gerçek Değil Mi? Ya USD?”

Sean Ono Lennon, Bitcoin’in gerçek olduğundan şüphe edenlere de birkaç söz söyledi. Bir benzetme olarak, müzisyen onlara Fed Reserve’in bilgisayarlara rakamlar yazarak nasıl yeni ve sıcak USD piyasaya sürdüğünü hatırlattı.

Ayrıca efsanevi Beatles gitaristinin oğlu takipçilerine nakit paranın Bitcoin‘e kıyasla çok daha anonim olduğunu ve işlem şeffaflığı olmadığını hatırlattı.

“Bitcoin İnsanlara Güç Veriyor”

Daha önce Sean Ono Lennon, Max Keiser’in Orange Pill adlı podcast’inde yer aldı ve Bitcoin’in insanlara daha önce hiç olmadığı kadar güç verdiğini dile getirdi. Ünlü isim o dönemde Bitcoin’i kolayca taşınabilir ve zamanımızın ele geçirilemez para birimi olarak nitelendirdi.

Lennon ayrıca yakın zamanda bir NFT sanat eserini kripto olarak 3.000 dolara satmak için bir müzayedeye koydu.

Bunlara ek olarak son zamanlarda Bitcoin destekçilerinin arttığını görüyoruz. Müzisyenlerden futbolculara, ressamlardan politikacılara kadar birçok kesim artık Bitcoin’e inanıyor ve BTC’yi eleştirenlere karşı dik bir duruş sergiliyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.