Joe Biden: “Bitcoin’im Yok Ama Dolar Gönderebilirsiniz”

İlayda Peker

15 Temmuz’da gerçekleşen Twitter hack girişimi ve arkasından gelen dolandırıcılık olayı oldukça büyük ses getirdi. Çünkü hack’lenen hesaplar dünyanın en ünlü ve zenginlerinin hesaplarıydı ve bu hesaplar kullanılarak “giveaway” dolandırıcılığı yapıldı. Ayrıca dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından birinde böyle bir hack girişiminin gerçekleşmesi “güvenli açığı” sorularını da beraberinde getirdi.

Hack Skandalı

Tüm bunların yanında hesabı ele geçirilenlerden biri de Demokrat başkan adayı ve eski Başkan Yardımcısı Joe Biden idi. Biden Twitter üzerinden saldırı ile ilgili yaptığı açıklamalarda hiç Bitcoin’i olmadığını dile getirdi. Ancak Biden, bu durumu USD bağışları istemek için kullandı.

İki gün önce yaşanan hack olayında siyaset, ekonomi, iş ve kripto para dünyasından birçok hesap ele geçirildi. Bu hesaplar sayesinde yaklaşık olarak 130.000 dolar değerinde kripto para toplandı. Aslında olayın büyüklüğüne bakıldığında toplanabilen miktar oldukça düşük.

Öte yandan bu büyük skandalın ardından Twitter da sürekli açıklamalar yapıyor ve olayı araştırdığını dile getiriyor. Twitter konuyla ilgili yaptığı bir açıklamada, hesaplara erişim sayesinde tweet’lerin kontrol edildiğini bildiklerini, ancak başka hangi bilgilere ulaşıldığı konusunda çalışmaların devam ettiğini dile getirdi.

“Bitcoin’im Yok”

15 Temmuz’da ele geçirilen hesaplardan biri olan Joe Biden’ın hesabından da her hack’lenen hesapta olduğu gibi dolandırıcılık paylaşımı yapıldı. Yapılan paylaşıma göre Biden kendisine 1.000 BTC gönderenlere 2.000 BTC vaat ediyordu.

Biden sular durulduktan sonra yaptığı açıklamalarda, kimseden ona asla Bitcoin göndermesini istemeyeceğini ve kendisinin de Bitcoin’i olmadığını dile getirdi. “Bitcoin’im yok ve asla bana göndermenizi istemeyeceğim.” sözlerini kullanan Başkan adayı, daha sonra bu olayı dolar bağışı istemek için bir fırsat olarak değerlendirdi.

Öte yandan daha önce bazı başkan adayları kampanyaları için Bitcoin bağışı kabul etmişti. Ancak Biden onlardan biri olmayacak gibi görünüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

BTC Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 16/07/2020

Sonraki Haber

“Eninde Sonunda Kazanan Bitcoin Olacak”

İlgili Haberler