Jim Cramer Kriptolarda Daha Fazla Düşüş Bekliyor: Ters Gösterge Mi?

İlayda Peker

CNBC’den Jim Cramer yaptığı son açıklamalarda kripto para piyasasında yaşanan son düşüşü “Crypto Monday” olarak nitelendirdi ve “Şaka yapmak istemiyorum. Birçok genç insan ve borç para alan insanlar, dikkatli olmazlarsa paralarını kaybetmiş olacaklar” sözlerini kullandı.

Ters Gösterge Mi?

Cramer konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda yaşanan son düşüşü “şok edici” olarak nitelendirdi ve geçtiğimiz yıla kıyasla Cramer’in kripto para birimlerine daha şüpheci yaklaştığı görülüyor.

Bunlara ek olarak Twitter’da yapılan yorumlarda Cramer’in daha önce yaptığı açıklamalar eleştirildi. Cramer’in finansal analiz konusundaki karışık geçmişi, yakın zamanda Cramer’in söylediği her şeyin tersini öneren ve kurgusal bir Borsa Yatırım Fonu olan “Ters Cramer ETF”nin ortaya çıkmasına neden oldu.

Dolayısıyla popüler isimler Cramer bir açıklama yaptıysa bunun tersinin gerçekleşeceğini ifade ediyor. Tabii ki bu yorumların netliğinin olmadığını unutmamak gerekiyor.

Kriptolar Hakkındaki Yorumlar

Cramer yaptığı açıklamalarda, Silikon Vadisi’ndeki birçok kişiden kripto para hakkında karamsar yorumlar aldığını ve bazılarının dijital varlıkları “dolandırıcılık” olarak adlandırdığını söyledi.

Buna ek olarak “Squawk” podcast’i sırasında Cramer, kripto için pazarlama baskısının insanları dijital varlıklar üzerinde spekülasyon yapmaya yönlendirdiğini ve Crypto com’un Matt Damon ile yaptığı ve “Şans cesurlardan yana olur” yazan reklamını gündeme getirdiğine dikkat çekti.

Öte yandan şu anda kripto para birimleri düşüşte ve lider kripto para birimi 20.800 dolarlık seviyelere kadar geriledi. Dolayısıyla yatırımcıların mümkün olduğunca temkinli davranmasında ve mutlak kendi araştırmalarını yürütmesinde fayda var.


Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

İkinci TerraUSD Olmamak İçin 2 Milyar Dolar Ayırdı!

Sonraki Haber

Dubai Merkezli Kopya İşlem Platformu Başlıyor: Billium

İlgili Haberler