Japonya’da Yeni Kripto Para Projesi DCJPY’nin Whitepaper’ı Yayınlandı

Bitcoin Haber

Japonya merkezli kripto para ve ödeme hizmet sağlayıcısı DeCurret Holdings, DCJPY adlı kripto para projesi hakkında bir whitepaper yayınladı. Projenin 2024 yılında kullanıcıların hizmetine sunulması bekleniyor. DCJPY Ağı, Finans Bölgesi ve İş Bölgesinden oluşacak. Finans Bölgesi, blockchain ağında kripto para birimi için mevduat sağlayacak. İş Bölgesi ise kripto para ağında yaşanacak işlemler için ve ekosistemde yer alacak token’lara hizmet sağlamak için çalışacak.

Fiat para birimi Japon Yeni ile kripto para projesinin mevduatları desteklenecek. DCJPY’nin piyasaya sürülmesinde asıl rol oynayacak olan aktör, Japonya’da 19 yerel şubesi bulunan Aozora Bank olacak. DeCurrent Holdings, DCJPY ekosisteminde yer alacak 70 Japon şirketten oluşan bir konsorsiyum oluşturduğunu belirtmişti.

Projenin whitepaper’ında birçok ağ katılımcısının ismine yer verildi. Bunlar arasında Japan Post Bank, Mitsubishi ve Denstsu Group gibi büyük şirketler de bulunuyor. DeCurret yetkilileri, 18 Ekim’de ekosistem hakkında bilgi vermek için bir seminer düzenleneceğini açıkladı.

Japonya’da blockchain teknolojisine olan ilgi, özellikle Mayıs ayından itibaren artış gösterdi. Bu süre zarfında, Japon Merkez Bankası merkez bankası kripto para birimi deneyinin ikinci aşamasının sonuçlarını yayınladı. Buna göre yetkililer, 2026 yılına kadar dijital yen’in piyasaya sürülmesi konusunda nihai kararını verecek.

Son olarak, Japonya’da Binance ve Mitsubishi UFJ Trust and Banking Corporation, Japon yeni ve diğer yabancı para cinsinden stablecoin ihracını araştırmaya başladı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin ve Dogecoin’den Yatırımcılara Önemli Uyarı: Kripto Paralarınızı Borsalardan Çekin!

Sonraki Haber

Çin’deki Kripto Para Yasakları ve Tether Davası: Emsal Bir Kararın Detayları

İlgili Haberler