Japonya Finansal Hizmetler Ajansı’ndan Bybit’e Önemli Bildiri

Mert Bahçe

İşlem hacmine göre en büyük 5. kripto türev borsası olan Bybit hakkında şok bir rapor yayınlandı. Singapur merkezli Bybit’in Japonya’da kayıtsız kripto hizmetleri yürüttüğü iddia edildi.

FSA’dan Bybit’e Yönelik Bildiri

Japonya Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), Bybit borsasının ülkede kripto hizmetlerini yürütmek adına kayıtlı olmadığını bildiren bir rapor sundu. Japon finansal düzenleme kurumu, Bybit’e yönelik önemli bildirilerde bulundu. Teknoloji merkezli Tokyo FinTech kurucusu ve temsilcisi Norbert Gehrke’nin bildirdiği üzere bu uyarı, Bybit’in Japon yatırımcıları hedef aldığı bir pazarlama kampanyası esnasında geldi.

Deneyimli yönetici Gehrke bir blog gönderisinde şunları kaydetti: “Kayıtsız yürütülen bu hizmet bir süredir devam ediyor. Bununla birlikte Bybit’in web sitesini Japonca sunma ve Japon IP’sini engellememe gibi ihlallerin ötesine geçen yolsuzlukları var. Bybit’in agresif pazarlama yöntemleri iş etiğine uymuyor.”

Gehrke, Bybit’in Japon web sitesinin yerel yatırımcılara platform erişim izni vermediğini ve yerel IP’lerin platform erişiminin engellenmediğini iddia etti.

Bybit 2020’de Bir Operasyon Kolunu Daha Kaybetmişti

Tokyo FinTech kurucusu, Panama merkezli kripto türev borsası Deribit gibi diğer borsaların Japonya merkezli IP adreslerini engellediğini belirtti. Deribit’in Japon Telegram kanalındaki bir bildirime göre borsa, 1 Mayıs 2020 tarihinde Japon kullanıcıların platforma erişimini kısıtlamıştı.

En popüler kripto türev borsalarından biri olan Bybit, FSA’dan gelen bu bildirime henüz yanıt vermedi. Geçtiğimiz mart ayında Bybit, FSA tarafından kripto türev borsalarına ilişkin kapsamlı bir yasaklamanın ardından Birleşik Krallık’taki operasyonlarını askıya almıştı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Dijital Yuan Ethereum (ETH) Blockchain’inde Çalışabilir

Sonraki Haber

Bitcoin Yorumları: BTC’de Destekler Sağlam ve Dirençler Test Ediliyor

İlgili Haberler