Japon Finans Devi Ve Almanya’nın En Büyük İkinci Borsası Ortaklığa Vardı

İlayda Peker

Japon finansal hizmetler devi SBI, dijital varlıkların benimsenmesini desteklemek için Almanya’nın en büyük ikinci borsası Boerse Stuttgart Grubu ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Spesifik olarak SBI, Botel Stuttgart Group’un Boerse Stuttgart Dijital Borsası (BSDEX) ve Boerse Stuttgart Dijital Girişimler‘in dijital varlık odaklı iki yan kuruluşuna yatırım yapacaklarını açıkladı.

Bunların yanında BSDEX, Boerse Stuttgart Group tarafından Eylül 2019’da başlatılan yeni bir kripto para birimi borsası olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca Boerse Stuttgart Dijital Girişimler, kripto işlem uygulaması Bison‘u geliştiren Sowa Labs’in ana şirketi olarak tanınıyor.

Amaç: Benimsenmeyi Arttırmak

SBI tarafından yapılan resmi bir duyuruya göre Boerse Stuttgart Grubu ile yapılan ortaklık,  bir dijital varlık finansal ekosistemi oluşturmayı ve Avrupa ve Asya’daki dijital varlıklara olan talebi arttırmayı hedefliyor.

Bunun yanında SBI Holdings’in başkanı ve temsilci direktörü olan Yoshitaka Kitao, dijital varlıklar için finansal bir ekosistem oluşturmak amacıyla SBI’in öncelikli hedefinin güvenilir bir küresel finans ortağı bulmak olduğunu dile getirdi ve şu ifadeleri kullandı:

SBI Grubu’nun dijital varlıklarla ilgili işi için ve dünya çapında dijital varlık talebi yaratmak amacıyla Boerse Stuttgart Grubu ile birlikte çalışacağız.

Dijital Varlıklar Üzerine İşbirliği

Boerse Stuttgart CEO’su Alexander Hoeptner, yeni kurulan işbirliğinin teknolojik değişikliklere ayak uydurmanın yanı sıra dijital varlıkların karşılıklı ihracını ve denetimini de içereceğini belirtti. Hoeptner, Asya ve Avrupa’nın dijital varlıklar açısından en hızlı büyüyen pazarlar olduğunu sözlerine ekledi.

Kaynak: CointlegraphTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

OXT Token Coinbase’de Listelendi, Yüzde 20 Artış Yaşandı

Sonraki Haber

Amerika Senatosu 2020 Yılında Kriptolarla İlgili Adımlar Atacak

İlgili Haberler