Jack Dorsey, Twitter’daki Görevinden Ayrıldı! Her Şey Bitcoin (BTC) İçin Mi?

Fatih Çetin

Bugün akşam saatlerinde görevinden ayrıldığını açıklayan Jack Dorsey, şirketin artık onsuz da olabileceğini düşünüyor. Henüz gelecek planlarını açıklamayan Jack, daha önce yaptığı bir açıklamada “eğer Twitter’ın kendisine ihtiyacı olmasa” Bitcoin geliştirmeleri için zaman harcayabileceğini söylemişti.

Twitter CEO’su İstifa Etti

Dorsey, Pazartesi günü 5,9 milyon takipçisiyle paylaştığı bir duyuruda 2006 yılında ortaklaşa kurulmasına yardımcı olduğu sosyal medya devi Twitter‘ın CEO’luğundan istifa ettiğini söyledi. Şirketin yönetim kurulunun CTO ve yönetim kurulu üyesi Parag Agrawal’ı atadığını duyurdu.

Binance CEO’su CZ bu habere fazlasıyla sevindi ve şunları söyledi:

“Tebrikler Jack, tam zamanlı kriptoya hoş geldin?”

Daha önce Jack’in yaptığı açıklama sebebiyle böyle bir paylaşım yapan CZ, onun tam zamanlı şekilde kriptolarla ilgileneceğini düşünüyor.

Dorsey, “Parag’a liderlik etmesi gereken alanı vermenin gerçekten önemli olduğuna inanıyorum” dedi. “Bir şirketin, kurucusunun etkisinden veya yönlendirmesinden bağımsız olarak kendi başına ayakta durabilmesinin kritik bir seviye olduğunu düşünüyorum” açıklamalarını yaptı.

Dorsey, 2006’dan 2008’e ve daha sonra Dick Costolo’nun ayrılmasının ardından 2015’ten bugüne kadar Twitter CEO’su olarak görev yaptı.

Jack Dorsey Neden İstifa Etti?

Şirketinin kendisi olmadan da yoluna devam edebileceğine inanan Jack, elbette sadece bu yüzden istifa etmedi. Dorsey’in Square’deki operasyonlara ve platformun merkezi olmayan bir Bitcoin (BTC) borsası geliştirme girişimine odaklanmak için sosyal medya firmasını geride bırakmayı planlayıp planlamadığı belli değil.

19 Kasım’da, tbDEX adlı merkezi olmayan kripto DEX projesi duyurulmuştu. Eğer daha önce yaptığı açıklamalarla tutarlı bir adım attıysa Jack’in kripto alanına kendini adaması gerekiyor. Daha önce birçok kritik konuda aktif rol alan Dorsey, bu yıl yaşanan ikinci büyük rallinin de tetikleyicilerindendir. Tesla CEO’sunu The Bitcoin World etkinliğine davet eden Jack, Bitcoin üzerinde oluşan FUD’u büyük ölçüde dağıtmıştı. Burada yaptığı konuşmalara bakılırsa Jack’i ilgilendiren asıl şey Bitcoin’in felsefesi ve bu konuda elinden geleni yapmak istiyor.

Biden’ın yeni varyant hakkındaki açıklamalarıyla Bitcoin yeniden 58.000 doların üzerine tırmandı. Aylık kapanışa az bir süre kala Bitcoin ciddi destek buluyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

El Salvador, Ne Kadar Bitcoin’e Sahip? Orta Amerika Ülkesi BTC Stratejisini Koruyor

Sonraki Haber

Yatırımcılar İçin Pek Çok Profesyonel Araç Sunan Altrady Nedir?

İlgili Haberler