İtalyan Futbol Devinden Kripto Para ve Blockchain Adımı

İlayda Peker

İtalya’nın son futbol şampiyonu Inter Milan, blockchain şirketi Zytara Labs ile bir ortaklık anlaşması imzaladı. İşbirliği sayesinde kulübün mobil uygulamasının kullanıcıları kripto ürünlerine erişim sağlayabilecek ve Inter’in dünyanın dört bir yanındaki taraftarlarının dijital koleksiyonlar oluşturmasına imkan sunulacak.

Kripto Şirketi Sponsor Oldu

FC Internazionale Milano ve Zytara Labs yaptığı açıklamada, 85 milyon Euro’luk (100 milyon $) uzun süreli ürün ortaklığı anlaşmasının Digitalbits Vakfı’nın desteğiyle imzalandığını duyurdu. Bir basın açıklamasında kullanılan ifadelere göre iş birliği, Inter’in giderek daha fazla dijital, küresel ve farklı yaş gruplarını temsil eden bir kitleye açılma planını kolaylaştıracak.

Anlaşmanın bir parçası olarak, Zytara Inter’in “resmi küresel dijital bankacılık ortağı” olurken, digitalbits (XDB) kulübün “resmi küresel kripto para birimi” olacak. Fintech firması, Inter mobil uygulamasını geliştirmek ve dijital bankacılık hizmetlerini entegre etmek için çalışarak kullanıcıların kripto tabanlı ürünlere erişmesini sağlayacak. Uygulama, Inter’in iç saha maç biletlerinin ana satış noktası da olacak.

XDB Token’ı

İtalyan futbol devi, hem stadyumda hem de Milano’daki çevrimiçi ve fiziksel mağazaları aracılığıyla XDB token’ı ile kripto ödemeleri başlatmak istiyor. Ortaklar, dünyanın dört bir yanındaki sayısız Nerazzurri hayranı için dijital oyuncu kartları ve non-fungible token’lar (NFT’ler) oluşturmak için Digitalbits blok zincirinden yararlanmayı planladıklarını açıkladı. Inter Corporate CEO’su Alessandro Antonello ise konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

Dijital öncelikli deneyimler tüm spor kulüpleri için hayati önem taşırken, ortaklığımız daha yüksek hedeflere sahip. Zytara dijital bankacılık ve blok zinciri teknolojisinden yararlanarak, daha genç ve dijital bilgili kitlelere yönelik küresel erişimimizi artırabileceğiz.

Bunlara ek olarak ortaklık şartlarına göre Digitalbits markası, Avrupa futbol takımının yeni kol sponsoru olacak. Kripto paranın logosu, tüm resmi ulusal ve uluslararası maçlarda hem erkekler hem de kadınlar takımlarının yanı sıra Primavera ve genç takımlar için tüm Inter formalarında görünecek.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bir Ülkenin Daha Rezerv Bankası Başkanı Kripto Paraları Eleştirdi

Sonraki Haber

Ripple CTO’sundan Musk’a Yanıt: “Keşke Elon’un Bakış Açısını Benimseyebilsek”

İlgili Haberler