İsviçre Bankası Galler Kantonalbank, Bitcoin ve Ethereum için Saklama ve Ticaret Hizmeti Sunmaya Başladı

Bitcoin Haber

İsviçre’nin en büyük beşinci kanton bankası Galler Kantonalbank, SEBA Bank ile iş birliği yaparak müşterilerine Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için saklama ve ticaret hizmeti sunmaya başladı. Banka, bu hizmetleri başlangıçta seçkin bir müşteri grubuna sunacak ve zamanla daha fazla kripto para için destek sağlamayı planlıyor. Galler Kantonalbank, SEBA Bank’ı kullanarak kripto para aracılık ve saklama hizmetleri sunmaktadır.

Galler Kantonalbank’ın bu adımı, kripto para piyasasına attığı ilk adımdır. Banka, SEBA Bank ile iş birliği yaparak müşterilerinin kripto paralarını mevcut yatırım portföylerine entegre etmelerine yardımcı olmayı hedeflemektedir.

Galler Kantonalbank Piyasa Hizmetleri Başkanı Falk Kohlmann, “SEBA Bank ile yaptığımız iş birliği sayesinde, müşterilerimizin ihtiyaçlarını uygun bir şekilde öğrenme ve büyümemize olanak tanıyan basit bir ilk kurulum gerçekleştirdik” dedi. Galler Kantonalbank, 24 İsviçre kanton bankasından biri olan kısmen İsviçre federal hükümetlerine ait bir ticari kurumdur.

SEBA Bank ise İsviçre’nin finansal piyasalar düzenleyicisi FINMA’dan bir bankacılık lisansına sahip olan bir kripto bankasıdır. Bu banka, diğer bankacılık kurumlarına da kripto para hizmetleri sunmaktadır.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance, Bitcoin Cüzdan Bakımı Nedeniyle BTC Çekme İşlemlerini Askıya Alacak

Sonraki Haber

Binance’den 10 Paritede Listeleme Duyurusu

İlgili Haberler