Işıklar Coin Nasıl Satın Alınır?

Bitcoin Haber
Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

Işıklar Holding, inşaat malzemeleri sektöründe 50 yılı aşkın bir geçmişe sahip köklü bir firma. Firmanın bu kadar uzun soluklu ve başarılı olmasının arkasında ise üretim, dağıtım ve yönetim alanındaki yenilikleri uygulaması ve kendini bu yolda geliştirmiş olması yatıyor. Işıklar Grubu küresel bir müşteri sadakat programı oluşturmak için blockchain tabanlı Işıklar Coin, kısa ismiyle ISIKC adlı projeyi tasarlamış ve 2020 başında meraklılarıyla buluşturmuştu. Projeyle ilgili daha detaylı bilgi için bu makalelere göz atabilirsiniz. Bu yazımızda henüz kripto para dünyasına yabancı olanlar için “Işıklar Coin nasıl alınır?” sorusuna cevap vereceğiz.

Borsalarda ISIKC olarak adlandırılan kripto paraya ulaşmak kripto para dünyasına hakim olanlar için oldukça kolay ve basit. Şu an CoinTiger kripto para borsasında listelenen ISIKC’ye USDT (Tether) paritesi ile ulaşılabilir. CoinTiger ISIKC/USDT paritesi için link: cointiger.com/coin=isikc_usdt

Kripto para dünyasına yabancı olanlar ve ilk kez işlem gerçekleştirecekler için ise adım adım süreci anlatalım. İlk olarak Türk borsalarının birinde hesap açmak gerekiyor. Bunun için Türk borsalarından içerisinde USDT (Tether) bulunan bir borsa seçmek gerek, çünkü şu an Işıklar Coin sadece USDT ile alınabilmekte. Bilmeyenler için belirtmekte fayda var, 1 USDT (Tether), 1 USD’ye (Dolara) sabitlenmiş bir kripto para birimidir. Türk borsalarının birinden hesap açıp alacağınız USDT’yi CoinTiger platformunda hesap açarak oradaki hesabınıza yüklemek gerekiyor. Sonrasında CoinTiger platformundaki ISIKC/USDT paritesine giderek o anki kurdan ISIKC alabilirsiniz.

1. Adım: Türk borsalarından olan BTCTürk, Paribu ve Thodex gibi borsalar kullanılabilir. Biz BTCTürk örneği üzerinden gideceğiz. Öncelikle bu link ile BTCTürk’e üye oluyoruz. Sonrasında aşağıdaki gibi bir ekran açılacaktır. Gelen ekranda bizden istenen bilgileri dolduruyoruz ve üyeliğimizi başlatıyoruz.

2. Adım: Hesabınızla işlem yapabilmek için öncelikle hesabınızın seviyesini yükseltmeniz yani kimlik doğrulama sürecini gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bu bir seferlik yapılacak bir işlemdir ve süreç tamamlandıktan sonra hesabınızı her zaman kullanabilirsiniz. Aşağıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi kimlik kartı ve istenen fotoğrafı yükleyip süreci tamamlıyorsunuz. Hesabınız onaylandığında e-posta ile bildirim gelecektir.

3. Adım: Hesabınız onaylandıktan sonra aşağıda görüleceği gibi Yatır kısmından istediğiniz bankayı seçerek, belirtilen IBAN adresine istediğiniz miktar Türk Lirası gönderebilirsiniz. Sonrasında gönderdiğiniz para hızlıca BTCTürk hesabınıza yansıyacaktır.

4. Adım: Paranız hesaba geçtikten sonra bunu sağ üst köşede TRY (TL) şeklinde görebilirsiniz. Şimdi en sol kısım olan işlem çiftleri bölümünden USDT/TRY (USDT/Türk Lirası) paritesini seçebiliriz, yani hesabımızdaki Türk Lirası ile USDT alacağız. Seçtikten sonra sağ kısımda kırmızı ile işaretlenmiş Piyasa butonuna tıklayıp, sonrasında Toplam yazan kısma ne kadarlık USDT almak istiyorsak o kadarlık TL değeri giriyoruz ve USDT AL butonuna tıklıyoruz. Ve hepsi bu kadar şu an hesabımıza USDT yüklendi.

5. Adım: Şimdi ise satın aldığımız USDT’leri göndereceğimiz CoinTiger platformunda hesap açmamız gerek. İyi haber bu platformda kimlik onaylama bulunmuyor. Bu linkten e-postanızı vererek kayıt olabilirsiniz. Sonrasında sağ üst kısımdaki Funds’a tıklayıp Deposit’i seçiyoruz. Alttaki ikinci görselde görüleceği gibi Deposit kutusundan USDT’yi ve Chain Type kısmından ERC20’yi seçiyoruz. Sağ kısımdaki 0x.. ile başlayan adres sizin USDT adresinizdir.

6. Adım: Yukarıdaki 0x.. ile başlayan adresi dikkatlice kopyalıyoruz ve BTCTürk hesabımıza geri dönüyoruz. BTCTürk içerisinde ÇEK kısmında Tether (USDT)’yi seçiyoruz ve CoinTiger’da kopyaladığımız 0x ile başlayan adresi buraya tanımlıyoruz. Tanımladıktan sonra o adresi seçip çekmek istediğimiz USDT miktarını girip Tether çekme isteği gönderiyoruz. Son olarak BTCTürk’ten e-posta adresimize gelen çekim onay e-postasına tıklıyoruz ve işlem tamamlanıyor.

7. Adım: Şu an BTCTürk üzerindeki USDT’lerimizi CoinTiger’a aktardık. Yoğunluğa göre değişmekle birlikte genellikle yarım saat içerisinde hesabımıza USDT’ler yüklenmiş olacaktır. CoinTiger hesabımızda USDT bakiyesini gördükten sonra CoinTiger üzerinde şu linkten ISIKC/USDT paritesini açıyoruz. Aşağıdaki görselde görüleceği gibi kırmızı ile gösterilen Market kısmına tıklayıp ne kadarlık ISIKC almak istiyorsak o kadar USDT miktarı giriyoruz ve Buy ISIKC butonuna tıklıyoruz. İşte hepsi bu kadar şu an hesabınızda ISIKC bakiyesini göreceksiniz.

Nasıl Işıklar Coin alacağınıza dair bir rehber hazırladık, umuyoruz işlemlerinizi bu şekilde halledebilirsiniz. Unutmadan hatırlatmak gerekir, satın aldığınız ve uzun süre saklayacağınız kripto paraları, borsalar yerine kendi cüzdanlarınızda saklamak daha güvenli olacaktır.

Destek için Işıklar Coin Telegram grubunu ziyaret edebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

“Bitcoin Halving” Aramaları 2016’ya Oranla %30 Arttı

Sonraki Haber

Yüksek Derecede Ölçeklenebilir Gizlilik Coin’i: MWC

İlgili Haberler