Internet Computer ile Ethereum Arasındaki Entegrasyon, ICP Fiyatını Uçurdu!

Mert Bahçe

Ethereum’u Internet Computer’a bağlayan yeni bir zincirler arası köprü, ERC-20 token’larının ağda yerel olarak var olmasına imkan tanıyacak. Internet Computer, merkezsiz bir web altyapısı katmanını kolaylaştırmayı inşa etmek için Dfinity Vakfı tarafından oluşturulmuş bir blok zinciridir.

Entegrasyonun Ayrıntıları

Terabethia adını alan köprü, zincirler arası sözleşme iletişimi, varlık yansıtma ve farkı zincirler arasında aktarım sağlar. Ethereum ölçeklendirme çözümü StarkWare’in bir versiyonu üzerine inşa edilmiştir ve her iki zincirdeki sözleşmelerin etkileşim halinde olmasına ve herkesin Internet Computer’daki herhangi bir Ethereum varlığına ulaşmasına ve kullanmasına izin verir.

Köprüler blok zincirleirnin birbiriyle veri, token veya akıllı sözleşme talimatları alışverişinde bulunmasına olanak tanır. Bunlar, bağlandıkları blok zincirlerinin kurallarından veya fikir birliği mekanizmalarından bağımsız olarak çalışır. Kaydedilen gelişmenin ardından uzman yorumları ise şöyle şekillendi: “Ethereum’un Bitcoin işlevselliğini, kullanılabilirliğini ve değerini büyüttüğüne benzer şekilde Internet Computer’ın da Ethereum varlıkları ve uygulamaları için aynı şeyi yapma potansiyeli bulunuyor. Hatta öngörü olarak Ethereum için uzun vadede en iyi L2 olabilir.”

Entegrasyon, Internet Computer akıllı sözleşmelerinin Ethereum varlıklarını ETH üzerinde tutmasına ve onlara erişmesine izin verecek ancak ERC-20 varlıklarının doğrudan var olmasına imkan tanımayacak. Varlıkları Internet Computer ile Ethereum arasında taşımak iki blok zincirinin kullanıcı tabanı için likidite ve tamamlayıcı ürünler oluşturmaya yardımcı olabilir.

ICP Fiyat Performansı

Internet Computer, 2021’de ölçeklenebilirlik sorununa odaklanmak için piyasaya sürüldü. ICP modeli, geliştiricilerin işlem ücretlerini kullanan uygulamaları/sözleşmeleri çalıştırmak için gereken fonları sağlıyor. Ancak ICP, bireysel yatırımcıların ilgisini kaybederek ve büyük coin sahiplerinin pozisyonlarını terk ettiğine dair raporların ortasında 700 dolarlık seviyeden 21 dolara kadar geriledi.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

2022 Bitcoin Fiyat Beklentileri Şekilleniyor: Tom Lee’nin Tahmini Ne?

Sonraki Haber

Shiba Inu Balinası, Bu Kripto Para Birimine Yatırım Yapıyor!

İlgili Haberler