İnsan Hakları Vakfı’ndan Bitcoin Adımı

İlayda Peker

Ortaya çıkan son haberlere göre New York merkezli kar amacı gütmeyen bir yardım kuruluşu olan İnsan Hakları Vakfı (HRF), artık açık kaynaklı ödeme işlemcisi BTCPay Server aracılığıyla Bitcoin bağışlarını kabul ediyor.

İnsan Hakları Vakfı

Kar amacı gütmeyen kuruluş, 2014’ten bu yana Bitcoin bağışlarını kabul ediyor. Ancak yapılan açıklamalara göre, İnsan Hakları Vakfı’nın baş strateji sorumlusu Alex Gladstein ilk kez bir ödeme işlemcisi kullandıklarını dile getirdi.

Alex Gladstein konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

BTCPay Server, bağışçıların gizliliğinin korunmasına yardımcı olur; kullanıcı bilgilerini toplayacak veya kullanacak merkezi bir varlığı yoktur ve özelleştirilebilir.

Vakfın ayrıca web sitesinde yapılan açıklamalara göre İnsan Hakları Vakfı, Ethereum (ETH), Monero (XMR) ve Zcash (ZEC) gibi gizlilik odaklı paralarda da bağış kabul ediyor.

Geçen Aralık ayında, Gladstein bir The Block podcast’inde yer almıştı ve Bitcoin‘in insan hakları savunucuları için daha iyi bir gelecek yarattığını ve insan hakları sahnesinde daha önce öngörülenden daha büyük bir etki yaratabileceğini dile getirdi.

Alex Gladstein o dönemde yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Para üretimi ve paraya erişim araçlarını merkezsizleştirece bir şey, özellikle tüm paranın elektronik olacağı daha nakitsiz bir geleceğe taşındığımız önümüzdeki günlerde, oldukça güçlü olacak.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Blockchain Tabanlı Menkul Kıymetleştirme 100 Baz Puanda Tasarruf Sağlayabilir

Sonraki Haber

Düşüş Devam Ediyor: ETH 165 Doları Test Etmeye Hazırlanıyor

İlgili Haberler