İngiltere Milletvekilleri Kripto Grubu Oluşturuyor!

Fatih Uçar

Bugüne kadar İngiltere’yi kripto paralarla alakalı sert açıklamalarından tanıyoruz. Sadece devlet olarak değil, ülkedeki bankalar da kripto paraların karşısında yer almayı tercih ediyor. Gerekçe sadece suçun finansmanı ve kara para aklama mı? Kesinlikle değil, eğer böyle olsaydı yüz milyarlarca doları aklayan ve manşetlerde kendine yer bulan birçok bankanın kapısına kepenk vurulması gerekirdi.

İngiltere’den Kripto Paraları İçin Güzel Haber

Grubun başkanı ve Milletvekili Lisa Cameron, “Küresel politika yapıcılar şimdi kriptoya yaklaşımlarını ve nasıl düzenlenmesi gerektiğini gözden geçirdiğinden sektör için çok önemli bir zamandayız” dedi. Birleşik Krallık Avam Kamarası Milletvekili Lisa Cameron’ın, hükümette kripto ile ilgili mevzuatı teşvik etmeyi amaçlayan bir lobi grubuna başkanlık ettiği bildiriliyor.

Financial Times’ın Cuma günü yayınlanan bir raporuna göre, Birleşik Krallık’taki parlamento üyelerinin yanı sıra Lordlar Kamarası üyeleri, Birleşik Krallık’taki kripto endüstrisine kurallar sağlamak için Kripto ve Dijital Varlıklar Grubu’nu başlattı. Taraflar arası grup, yatırımcıları token dolandırıcılığı veya düzenlemeye tabi şirketlerin teklifleri dahil olmak üzere mali suçlardan korumayı amaçlar.

İngiltere ve Kripto Paralar

Ülkenin kripto endüstrisi için kendi kendini düzenleyen ticaret grubu CryptoUK‘un savunuculuk grubunun oluşturulmasını desteklediği bildiriliyor. CryptoUK yönetici direktörü Taylor’a göre grup, kripto varlıkları etrafında “eğitim, öğretim” üzerine odaklanarak Crypto ve Digital Assets Group’u desteklemek için 2022’de 67.000 dolardan fazla harcamayı planlıyor.

2021’de Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi, bireysel yatırımcılara çok sayıda uyarıda bulunarak, onlara ülkenin finansal gözlemcisine henüz kayıtlı olmayan kripto firmalarıyla uğraşmanın potansiyel riskleri konusunda tavsiyelerde bulundu. Ülkenin bağımsız reklam düzenleyicisi olan İngiltere Reklam Standartları Kurumu da Coinbase ve Kraken dahil olmak üzere kripto şirketlerinin reklamlarını kaldırdı.

Birleşik Krallık’ta kripto dolandırıcılığı ve yasa dışı işlemlerle ilgili görünüşte artan endişe, Chainalysis‘in bir raporuna göre, dolandırıcıların 2021’de kurbanlardan çalınan 7,8 milyar dolarlık kripto para aldığını ve bunun 2,8 milyar dolardan fazlasının rug pull’dan geldiğini gösteriyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’deki Düşüş Kripto Para Madencilerini de Etkiledi!

Sonraki Haber

Bu Altcoin Projesine Kurumsal İlgi Günden Güne Artıyor!

İlgili Haberler