İngiltere Merkez Bankası: “Bitcoin Değersiz Hale Gelebilir”

Mert Bahçe

İngiltere Merkez Bankası, Bitcoin’in değersiz hale gelebileceğini ve amiral gemiye yatırım yapan insanların her şeyini kaybetmeye hazırlıklı olması gerektiğini bildirdi. Geçtiğimiz gün, banka personellerinden bir isim, web sitesinde yayınlanan “Bitcoin değeri nedir?” başlıklı bir blog yazısını yayına aldı.

Merkez Bankasının Bitcoin Değerlendirmesi

Lider kripto para Bitcoin’in bir para birimi olması için gerekli gereksinimlerini çoğunu karşılayamadığını ve doğası gereği değişken olduğu belirtildi. BoE’nin paydaş ve medya katılımı bölümünde çalışan Thomas Belsham, Bitcoin hakkında şunları kaydetti: “Sadece 21 milyon Bitcoin yaratılacak. Ve bu bir şeye değer olabilir. Bu kıtlık, bazı insanların Bitcoin’e dijital altın adını vermesinin nedenidir. Ancak Bitcoin’in dayandığı kıtlık, aynı zamanda onun geri dönüşü olabilir. Kıtlığı nihayetinde Bitcoin’i değersiz hale getirebilir.”

İngiltere Merkez Bankası (BoE), geçtiğimiz dönemlerde de yatırımcılara riskler hakkında bildiri yayınlamıştı. Belsham, dolaşımdaki son Bitcoin miktarına Şubat 2140’a kadar ulaşılmamasına rağmen, zamanla bu sistemi sürdürmenin daha zor olacağına inanıyor. Banka çalışanı, sistem hakkında görüşlerini aktardı: “Basit oyun teorisi bize geriye dönük bir çıkarım sürecinin, bir noktada akıllı parayı dışarı çıkması adına teşvik etmesi gerektiğini söylüyor. Bu gerçekleşirse yatırımcılar gerçekten her şeyi kaybetmeye hazır olmalıdır.”

Birleşik Krallık’ta Enflasyon Rakamları

Bununla birlikte Birleşik Krallık’ta enflasyon rakamları son 10 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Tüketici Fiyat Endeksi, ekim ayındaki %4.2 oranından kasım ayında %5.1’ye yükseldi. Bu artış, merkez bankası tahmininin iki katından fazlaydı. Öte yandan Reuters tarafından ankete katılan ekonomistler, enflasyonun Kasım ayında %4.7’ye ulaşacağını bekliyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Dominance Nedir? BTCD Göstergesi Şu Anda Ne Anlatıyor?

Sonraki Haber

XRP Fiyatı Hala Baskılanıyor Mu: Dava Sonucu ve Fiyat Beklentileri

İlgili Haberler