Immutable (IMX) Coin Kilit Açılışı Ertelendi: Fiyat Tahminleri Ne Yönde?

Bitcoin Haber

Bitcoin fiyatı 28.500 dolar seviyelerinde kapanışlar yapmak için çabalarken popüler altcoin Immutable (IMX) kilit açılışını ertelediğini duyurdu. Ethereum tabanlı NFT ölçeklendirme çözümü Immutable, 125 milyon IMX Coin’in kilit açılışını Temmuz 2024 tarihine erteledi. Bu haber, ayı piyasası ortamında topluluğu sevindirirken, en az 67 milyon dolarlık ekstra satış yükünü de ortadan kaldırdı.

Immutable’ın kurucu ortağı Robbie Ferguson, uzun vadeli hedefler nedeniyle böyle bir karar aldıklarını açıkladı. Ferguson, tokenlerin kilidini açtıklarında bunun fiyatı uçuruma götürmemesi gerektiğini ve zaman içinde doğrusal aylık hak ediş programıyla bunları dağıtacaklarını söyledi. Immutable üzerine inşa edilmiş 200’den fazla oyun bulunuyor.

Immutable projesi, 2022 Mart ayında Singapur devletine ait yatırım firması Temasek liderliğindeki C Serisi finansman turunda Tencent dahil birçok devden 200 milyon dolar topladı. Bu başarılı başlangıçla birlikte, bugünkü haber tokenin orta ve uzun vadeli fiyat performansına dair iyimserliği de destekledi.

Ancak kilit açılışının ertelenmesi haberine rağmen, fiyat kalıcı bir yükselişi tetikleyemedi. IMX Coin şu anda 0,53 dolar seviyesinde bulunuyor. Şimdilik 0,52 dolar bölgesi korunduğu sürece daha fazla kayıp yaşanmayabilir. Ancak, fiyatın yükselmesi için 0,57 dolar üstü kapanışlarla 0,6 ve 0,65 dolar bölgelerinin geri alınması gerekiyor.

Son olarak, 13 Eylül tarihindeki dipten toparlanan IMX Coin, 0,69 dolarlık yatay destek seviyesini kaybettiğinden hızlı kayıplar yaşadı. Yeniden yükseliş için bu bölgenin tekrar desteğe çevrilmesi gerekiyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

AB’nin Kripto Para Düzenlemeleri Ne Zaman Yürürlüğe Girecek?

Sonraki Haber

Sui Coin Hakkında Dolandırıcılık İddiaları: Soruşturma Başlıyor

İlgili Haberler