Immunefi, Web3 Alanında Kariyer Yapmak İsteyen Yazılımcılara Yeni Fırsat Sunuyor

Bitcoin Haber

Blockchain güvenlik platformu Immunefi, Web3 alanında kariyer yapmak isteyen yazılımcıları hedefleyen yeni bir sistem olan Vaults’ı duyurdu. Yakında hizmete girecek olan bu sistem sayesinde, Web3 platformları, güvenlik hataları bulunması durumunda beyaz şapkalı bilgisayar yazılımcılarına ödeme yapabilecek.

Immunefi’nin yeni sistemine göre, proje sahipleri ödül fonlarını Safe multisig akıllı sözleşmesine yatırabilecek. Bu, beyaz şapkalı hackerların rapor sonunda gerçekten ödül alacaklarını garantileyen bir hizmet olarak dikkat çekiyor. Rapor gönderildikten sonra, eğer rapor doğrulanırsa, ödül beyaz şapkalı hackerın cüzdanına gönderilecek.

Yeni platformun lansmanı ise büyük dikkat çekti. Ethereum ekosistemindeki altyapı sağlayıcı platform SSV, hata bulan beyaz şapkalılara gönderilmek üzere sisteme 1 milyon dolarlık fon gönderdi. Ayrıca, Near ağındaki DeFi platformu Ref Finance de sistemi kullanacağını açıkladı.

SSV DAO katılımcısı Eridian, ödül sisteminin, zincir üzerindeki hatalar için daha iyi güvenlik sağlamaya yardımcı olacağını belirtti. Bu, protokolün daha da güvenli hale getirilmesine yardımcı olacak bir win-win modeli olarak görülüyor.

Immunefi’nin Aralık 2022’deki açıklamasına göre, platform başlangıcından bu yana 66 milyon dolarlık hata ödülü ödemesine aracılık etti. LayerZero ise 17 Mayıs’ta Immunefi aracılığıyla 15 milyon dolarlık bir hata ödülü yayınladı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple, Eski Beyaz Saray Çalışanı Lauren Belive’ı Transfer Etti

Sonraki Haber

Dogecoin’de Yüzde 50 Kayıp Riski: Yatırımcılar Alarmda

İlgili Haberler