İki Önemli Gösterge BTC’de Artış Sinyali Veriyor

İlayda Peker

Analistlere göre Bitcoin’de (BTC), iki gösterge daha yükseliş sinyali veriyor ve dolayısıyla boğa hissiyatı artıyor. Bu hafta hem Puell Multiple hem de Mayer Multiple göstergeleri uzun vadeli satın alma sinyalleri veriyor.

Puell Multiple Göstergesi

Look Into Bitcoin’in yaratıcısı Philip Swift tarafından da ifade edildiği gibi Puell Multiple, geleneksel olarak Bitcoin’in piyasasının düşük seviyelerini ortadan kaldıran önemli bir yeşil bölgeye yeniden girdi.  Swift, böyle bir hareketin meydana geldiği nadir durumları gösteren bir grafik hazırladı ve so zamanlarda Mart çöküşünde ve Aralık 2018’de benzer göstergenin oluştuğunu ifade etti. Her iki durumda da BTC yukarı yönlü bir dönüş yapmıştı.

Öte yandan Puell Multiple’ın mevcut günlük piyasaya sürülen BTC miktarını ve bir yıllık piyasaya sürülen BTC hareketli ortalamasına böldüğü ifade ediliyor.. Bu nedenle, blok ödülü yarılanması bu gösterge üzerinde büyük önem arz ediyor.

Mayer Multiple

Puell’e eşlik eden başka bir klasik Bitcoin fiyat göstergesi olan Mayer Multiple da en iyi uzun vadeli yatırım fırsatını işaret ediyor gibi görünüyor. Trace Mayer’in konuyla ilgili yaptığı açıklamalara göre, Bitcoin fiyatının 200 günlük hareketli ortalamanın üzerindeki katlarında 2.4’ün altındaki bir puan başarının sınırını işaret ediyor. Ancak bu rakam şu an için 1.13 seviyesinde bulunuyor.

Mayer, göstergenin ne satın alma ne de satış yapma sinyali vermediğini vurguluyor. Ancak uzun vadeli BTC sahipleri için stratejik bir araç olabilir.

Öte yandan son zamanlarda analistler hem teknik hem temel göstergelerin BTC’de bir artış sinyali verdiğini ifade ediyor. Ancak bunun aynı sıra uzun vadeli bir boğa koşusu öncesinde gözle görülür bir geri çekilmenin yaşanabileceği de yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

2.2 Milyon Dolarlık Transfer İşlemi Bankasız Gerçekleşti

Sonraki Haber

Wall Street’in BTC Alanına Girmesi An Meselesi Olabilir Mi? 

İlgili Haberler