IEO Lansmanının 24 Saatinde 1,5 Milyon Dolar Toplayan Phaeton Nedir?

İlayda Peker

Sürdürülebilir yatırım seçenekleri sunan blok zinciri odaklı bir hizmet şirketi olan Phaeton, IEO’sunu 18 Eylül’de başlattı. IEO’da 24 saat içinde proje, 1,5 milyon dolar topladı ve bu da böyle yeni bir blok zinciri teknolojisi hizmet firmasına önemli bir talep olduğunu gösterdi.

Phaeton’un IEO’sunun 1. Aşaması şu anda P2PB2B ve LAToken olmak üzere iki kripto para borsasında yayında. Burada kullanıcılar, Phaeton ekosisteminde kritik bir rol oynayan yerel token PHAE’yi satın alabilir.

Phaeton’un IEO kampanyası sona erdikten sonra PHAE Coin’ler açık piyasa işlemleri için mevcut olacak. İkinci aşamanın ise OKEx, FTX, Bitfinex, Gemini ve Kucoin gibi diğer birkaç büyük borsada listelenmek olduğu ifade ediliyor. Phaeton Ekibi şu anda ikinci aşama için borsalarla ilgileniyor ve çalışıyor.

Phaeton Technology, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda sosyal ve çevresel zorlukları ele alan yeni ve yerleşik ticari işletmelerle çalışan, bunları geliştiren ve işbirliği yapan bir Pozitif Sosyal Etki Platformu oluşturdu. Proje, blok zinciri teknolojisini kullanarak uzun süredir devam eden sosyal sorunları çözmeyi ve sosyal bir değişim yapmak isteyen tüm iş seviyeleri, devlet kurumları, kar amacı gütmeyen kuruluşlar, etki yatırımcıları, hayırseverler ve teknoloji uzmanları ile işbirliği yapmayı hedefliyor. Phaeton’un odaklandığı sektörler şu şekilde sıralanıyor:

 • Uygun fiyatlı konut ve toplum gelişimi
 • Yenilenebilir enerji ve koruma
 • Karbon kredileri ve iklim değişikliği
 • Sağlık
 • Eğitim ve sosyal altyapı
 • Küçük işletme ve mikro finans
 • Sürdürülebilir ürünler ve tarım
 • Tedarik zinciri yönetimi

Phaton Ekosistemi ve Teknolojileri

Phaeton platformu, kullanıcılara merkezi olmayan bir küresel pazara erişim sağlayan ekosisteme sahiptir. Yan zincirleri, bağımsız dApp’lere izin vererek, özelleştirmeyi, ölçeklenebilirliği ve kullanıcılara birden fazla fayda sağlayan yüksek ağ ücretlerinden ayrılmayı kolaylaştırır. Ayrıca protokol, tüm paydaşlar için ekosistemi uygun, güvenli ve sorunsuz hale getirmek için tasarlanmıştır.

Phaeton ekosistemi, platforma güç sağlayan ve onu sonsuz ölçeklenebilir ve yüksek oranda kullanılabilir hale getiren aşağıdaki temel teknolojileri içeriyor:

 • Phaeton Blockchain: Phaeton Blockchain, merkezi olmayan defter sistemini 250 kb blok boyutunda ve beş saniye oluşturma süresiyle yarattı. Phaeton Blockchain, Delegated Proof of Stake artı Delegated Bizans Hata Toleransı (DPoS+dBFT) konsensüs algoritmasına dayalıdır ve enerji verimliliğini önemli ölçüde artırır.
 • Phaeton Core: Phaeton Core, akıllı sözleşmeler, KYC ve ortak imzalı işlem yetkilendirmesi için çok faktörlü kimlik doğrulama ve biyometrik kimlik doğrulama özelliğine sahip tek oturum açma platformudur. Phaeton Core, Phaeton Blockchain ile etkileşime giren herkesin kimliğini doğrulayarak kripto para birimi endüstrisindeki güven eksikliğini gidermek için geliştirildi.
 • Phaeton Akıllı Kart: Tipik bir banka/kredi kartına benzeyen Phaeton Akıllı Kart, birden fazla işleve sahip, biyometrik olarak güvenli bir cihaz olarak tanımlanıyor. Kimlik doğrulama, çoklu para birimi bankacılığı ve kripto para birimleri için sabit cüzdan depolamayı içerir.
 • Phaeton Coins: Phaeton Coin işlem modeli, ERC-20 tokenlerinden herhangi biri ekosisteminde kullanıldığında uygulanan, ancak hiçbir şekilde Ethereum veya başka bir platforma bağlı olmayan ETH Coin gibidir. Phaeton Coin’ler ayrıca, Phaeton ekosisteminde bir Phaeton Blockchain düğümüne ev sahipliği yapan her delege için staking ve ödül olarak kullanılır.
 • Phaeton Yan Zincirleri: Phaeton Blockchain platformu, bir dPoS modelinin fikir birliği üzerine inşa edilmiştir. Bu Phaeton özelliği, Ethereum ve diğerleri tarafından kullanılan PoW modellerinden farklıdır. Ek olarak Phaeton’un Sidechain modeli, Phaeton Blockchain üzerinde sonsuz sayıda projenin veya yan kuruluşun bir yan zincir oluşturmasına izin verecek şekilde tasarlanmıştır.

Phaeton ve Yeni Projeler

Phaeton, mevcut işletmelerin fikirleri geliştirmesine ve mevcut ürünler etrafında bir ekosistem geliştirmesine yardımcı olarak, pazarın Phaeton teknoloji ürünlerine doğru eğilmesini sağlıyor. Phaeton ayrıca girişimcilere mentorluk, rehberlik ve başlangıç ​​sermayesi sunar ve Phaeton’un varlıklarını geliştirerek ve Phaeton token değerini artırarak bir öz kaynak pozisyonu yaratır.

Phaeton’un sunduğu şu özelliklerin yeni girişimciler cezbettiği düşünülüyor:

 • Erişilebilirliği iyileştirmek için birlikte çalışabilirlikle desteklenen bir ağ
 • Halka açık veya izole bir blok zinciri ağı oluşturma fırsatı
 • Temsil edilen hisse kanıtı ile güvenli ve sonsuz ölçeklenebilir bir ortam
 • Tarafsız bir ağ oluşturan gerçek anlamda merkezi olmayan bir yönetim modeli

Phaeton’un IEO’sunun ilk turu devam ediyor: P2pb2b / Latoken

Phaeton hakkında daha fazla bilgi almak için Phaeton.io‘yu ziyaret edebilirsiniz.

TwitterFacebookInstagramTelegramMediumLinkedinDiscordYouTube

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.Total
5
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Popüler Analistin İddialı Açıklaması: Ethereum Patlamanın Eşiğinde Olabilir!

Sonraki Haber

ABD SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin (BTC) ETF’lerine Yeşil Işık Yaktı

İlgili Haberler