İddia: XRP 0,03 Dolara Düşecek

İddia: XRP 0,03 Dolara Düşecek

Kripto para sektöründe kesinlikle en aktif yatırımcı topluluklarından birisine sahip olan XRP, düşük birim fiyata sahip olmasına rağmen fazla arzı sayesinde dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi konumunda.

2019 Yılı XRP İçin Kötü Geçiyor

2017 yılının boğa döneminde 3 dolara kadar çıkan XRP, 2019 yılında ise 0,20 doların altına düşerek birçok yatırımcısını endişelendirdi. Daha sonra hafif bir toparlanma yaşayan XRP, bir analistin tahminine göre önümüzdeki aylarda hiç beklenmeyen seviyelere gerileyebilir.

Kripto para analisti Magic’in öne sürdüğü bilgilere göre, Bitcoin (BTC) fiyatına endeksli hareket eden XRP, BTC’nin 1.000 dolara gerilemesi durumunda 0,03 dolara kadar düşebilir. 

Bitcoin’in 1.000 dolara düşmesi kısa zamanda mümkün gözükmese de, kripto para piyasasında her an her şeyin yaşanabileceğini akılda tutmak mantıklı olacaktır. 

XRP aslında 2019 yılında genel olarak kötü bir performans sergilemekte ve bunun bir kısmının Ripple’dan kaynaklandığı söylenebilir. Ripple geçtiğimiz iki ile üç ay içerisinde yaptığı toplu satışlarla piyasayı ciddi anlamda etkiledi ve XRP fiyatını diğer coin’ler yükselirken yere mıhladı.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.