İddia: PayPal Kripto Paralar İle İlgili Yeni Bir Adım Atmaya Hazırlanıyor!

İlayda Peker

Ortaya çıkan son haberlere göre PayPal, kripto hizmetlerinde bir adım daha ileri gitmek istiyor ve 500 milyon dolara bir kripto storage (depolama) start-up’ı satın alıyor.

PayPal’dan Yeni Adım

İddialara göre PayPal, kripto para saklama için güvenlik çözümleri sağlamaya odaklanan bir kripto para birimi start-up’ı ile görüşmelere başlamaya hazırlanıyor.

Farklı raporlara göre PayPal, Curv’u satın almakla ilgileniyor. Şu an için konuyla ilgili iki taraftan da bir açıklama yapılmadı ve görüşmelerle ilgili henüz net bilgiler yok. Ancak iki taraf da ihtiyatlı bir duruş sergiliyor ve bu durum anlaşmanın yakın zamanda açıklanacağı şeklinde yorumlanıyor.

Öte yandan yerel kaynaklar, anlaşmanın maliyetinin 500 milyon dolar olacağını iddia ediyor. Bu miktar, şirketin satışından 200 milyon ile 300 milyon dolar arasında bir kazanç elde etmeyi uman Curv’ün geliştirme ekibinin beklentilerinin oldukça üzerinde gibi görünüyor.

Curv Nedir?

Curv, dijital varlıkları güvence altına alan ve güvenli aktarım deposunu ve herhangi bir blok zincirinde herhangi bir dijital varlık yönetimini mümkün kılan çok partili hesaplamaya dayalı bir kripto teknolojisi geliştirdi. Platform, bir cüzdanın aynı anda farklı noktalarda özel anahtarlar oluşturmasına, bunları bulut ile istemci arasında dağıtmasına ve tek bir hata noktası olasılığını ortadan kaldırmasına olanak tanıyor.

Curv’ün sağladığı hizmetler göz önüne alındığında, bu satın almanın PayPal için faydalı olacağı ifade ediliyor. Bu girişim PayPal’ın kripto para hizmetlerinde güvenliğin artmasını ve kullanıcı güveninin yükselmesini sağlayabilir. Hatta PayPal‘ın yerel bir kripto para saklama çözümüne sahip olmasına izin vererek uzun vadede maliyetleri azaltabilir.

PayPal ve Kriptolar

PayPal’ın kripto para birimlerine olan ilgisi kurumsal yatırım, düzenleyici açıklık ve tabii ki dijital varlıkların fiyatı arttıkça yükseldi. Mart 2020’deki çöküşten aylar sonra PayPal, müşterilerine Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin yatırımı yapmalarını sağlamak için Paxos ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber
ethereum teknik analizi

ETH Yorumları: Ethereum/USD Teknik Analizi – 3 Mart 2021

Sonraki Haber

İki Büyük DeFi Protokolü Yeni Bir Ekosistem Oluşturmayı Hedefliyor

İlgili Haberler