İddia: Fiyat Artışlarına Rağmen BTC’ye Olan İlgi Düşüyor

İddia: Fiyat Artışlarına Rağmen BTC’ye Olan İlgi Düşüyor

Kararlı bir altın savunucusu ve Bitcoin eleştirmeni olan Peter Schiff, Bitcoin’in 12.000 doları geçmesine rağmen kullanıcıların Bitcoin’e olan ilgisinin azaldığını dile getirdi.

Bitcoin İlgisi

Yakın zamanda Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda Euro Pacific Capital CEO’su, Bitcoin’e olan ilginin artmakta olduğu fikrine itiraz etti. Google Trends’den alınan verileri kullanan Schiff, BTC’nin fiyatını yükseltmek için yapılan büyük çabalara rağmen Bitcoin’e olan ilginin 2019 ortasındaki zirveden daha düşük olduğunu savundu.

Schiff ayrıca her zamanki gibi Bitcoin ile Altını karşılaştırdı ve Altın’a olan ilginin Bitcoin’e kıyasla 5 kat olduğunu dile getirdi.

Schiff konuyla ilgili açıklamalarında, “Bitcoin destekleyicileri Bitcoin’e olan ilginin artmakta olduğu konusunda ısrar ediyor. Ama gerçekler farklı bir hikaye anlatıyor. Bitcoin’i yükseltmek için sergilenen büyük bir çabaya rağmen, ilgi hala 2019 zirvesinin altında ve 2017’de ulaşılan zirvenin yakınında bile değil. Bunun aksine Altın’a olan ilgi yeni zirvelere ulaşıyor.” ifadelerini kullandı.

Altın ve Bitcoin

Schiff bu karşılaştırmasına yanıt olarak bir podcast sunucusu olan Peter McCormack, 2029’a kadar Bitcoin‘in Altın’dan daha iyi performans göstereceğine dair bir bahis sunarak cevap verdi.

Schiff ise bunun ardından Bitcoin’in altından daha iyi performans göstermesine rağmen BTC’nin fiyatının 4000 doların altına düştüğü 13 Mart’ta olduğu gibi düzenli piyasa çöküşleri yaşadığına dikkat çekti.

Bunların yanında Schiff’in çok sağlam bir Bitcoin eleştirmeni olduğu göz önünde bulundurulduğunda yaptığı karşılaştırmalarda Altın’ı savunuyor olması şaşırtıcı değil. Ancak genellikle Schiff’in tahminlerinin aksine kripto para dünyasından Bitcoin’i savunan isimlerin tahminlerinin doğru çıktığını belirtmekte fayda var.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.