IBM, Blockchain ve AI Konusunda Yeni Entegrasyonlar Geliştiriyor

İlayda Peker

13 Ocak’ta yapılan resmi bir basın açıklamasına göre IBM Sterling tedarik zinciri platformu artık Salesforce, Publicis Sapient, IBM Services ve diğerleri tarafından geliştirilen ek entegrasyonlara sahip olacak. Bahsi geçen entegrasyonlar Blockchain ve AI (yapay zeka) tabanlı paketin geri dönüşleri ve kanallar arası lojistik zorlukların hızlı bir şekilde çözülmesine izin verecek.

IBM’in Yeni Entegrasyonları

Yapılan açıklamalara göre IBM Services ve Bluewolf, IBM Sterling’e Salesforce Commerce, Service ve Marketing Clouds ile katılmak için ortak bir bağlayıcı hizmet geliştiriyor.  Entegrasyonun bireylerin çevrimdışı ve çevrimiçi alışveriş deneyimini harmanlamasına yardımcı olacağı da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Platformun amacı, öncelikle ön ve arka ofis bağlantısını ve ürün iadelerini optimize ederek işletmeler için daha iyi bir organizasyon aracılığıyla alışveriş friksiyonlarını azaltmak. Öte yandan yapılan açıklamalara göre Publicis Sapient özellikle getiri optimizasyonuna odaklanıyor. IBM Sterling, AI özelliklerini bir kontrol kulesi planı ile genişletmeyi planlıyor. Bu da iadeleri düzenleme sürecini ve ürünleri doğru yere getirme ihtiyacını basitleştirecek.

Bunların yanında Project44 gibi diğer sağlayıcılar, taşıyıcı ağlardaki verimsizlikleri otomatik hale getirmek için çalışacak. “Gelişmiş Görünürlük Platformu”, tedarik zincirindeki önemli darboğazları belirleyecek ve olaylara daha hızlı yanıt vermesine yardımcı olacak.

IBM Tedarik Zinciri

IBM Sterling platformu, şirketin tedarik zinciri sektöründe attığı adımların en yenisi olarak karşımıza çıkıyor. Ekim 2019’da başlatılan Sterling, tedarik zincirinin çeşitli katılımcılar arasında veri entegre edilmesine odaklanıyor.

Öte yandan IBM tarafından geliştirilen diğer tedarik zinciri çözümleri arasında Maersk ile birlikte geliştirilen bir nakliye takip çözümü olan TradeLens yer alıyor. Buna ek olarak IBM, büyük kahve dağıtıcıları ve Carrefour gibi perakende devleriyle ortaklıkları sayesinde gıda endüstrisinde güçlü bir konuma sahip…

Kaynak: CointelegraphTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Visa, Fintech Girişimi Plaid’i Satın Alıyor

Sonraki Haber

Kripto Piyasası Yemyeşil: İnsanlar BTC İçin Altından Vazgeçiyor

İlgili Haberler