Huobi’den Binance’e Büyük Transfer

İlayda Peker

24 saatlik hacimle ikinci en büyük kripto para borsası olan Binance, önde gelen rakip borsalarından sayılabilecek Huobi‘den bir yönetici ile anlaştı.

Binance’in Hamlesi

30 Ocak’ta yapılan açıklamalara göre Binance, Josh Goodbody‘i Avrupa ve Latin Amerika’nın büyüme işleri ve kurumsal hizmetlerinin yeni direktörü olarak işe aldı. Binance’e katılmadan önce Goodbody, Kasım 2019’da Global Kurumsal İşletme departmanını kurduğu Huobi’de Avrupa ve Amerika başkanı olarak görev yapıyordu. Global Kurumsal İşletme departmanı ise yakın zamanda Huobi Aracılık platformunun başlattığı kurumsal ürünleri hedefleyen bir ekip ve ürün grubu olarak karşımıza çıkıyor.

Öte yandan Huobi’den önce Goodbody, JPMorgan, Credit Suisse ve State Street gibi büyük firmalara danışmanlık veren mali avukat olarak çalışıyordu. LinkedIn profiline göre ise aynı zamanda merkezi olmayan finans ürünleri, kripto para birimleri ve stablecoin’ler için çok zincirli bir ağ olan Equilibrium‘un kurucusuna danışmanlık da yaptı.

Bunların yanında Binance kurucu ortağı Yi He, Latin Amerika ve Avrupa’nın Binance için kilit pazarlar olduğunu ve Goodbody’nin bu durumda Binance’in bölgede genişlemesi için yardımcı olacağını ifade etti. Yapılan açıklamalara göre Goodbody yeni görevinde hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılara özel ürünler sunmaya odaklanacak.

Büyüme Çabaları

Binance uzun zamandır Latin Amerika’da büyüme çabalarının parçası olarak çeşitli adımlar atıyor. Örneğin, 19 Aralık’ta borsa, yeni bir platform olan Latamex’in Binance Fiat Gateway altında çalışacağını ve kullanıcıların doğrudan Settle Network ile birlikte kripto para birimi satın almalarına izin vereceğini duyurmuştu.

Bunun yanında Avrupa ile ilgili olarak, Binance 3 Ocak’ta euro karşısında altı yeni işlem çifti eklediğini duyurdu. Yeni çiftler, Rus rublesi, Ukraynalı Grivnası ve Kazakistan tengesi için aynı hizmetlerle birlikte Kasım ayında euro mevduat ve para çekme işlemlerinin eklenmesini takip ediyor.

Kaynak: CointelegraphTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bittrex Borsasından Soğuk Depolama Adımı

Sonraki Haber

Blockchain.com Türk Bankalarıyla Yaptığı Entegrasyon İle Türk Lirası İşlem İmkanı Sunmaya Başladı

İlgili Haberler