Huobi Ve Japon Finansal Hizmetler Şirketi Ortaklık Kurdu

İlayda Peker

Ortaya çıkan son haberlere göre Japon finansal hizmetler şirketi Tokai Tokyo Financial Holdings, Japon kripto para birimi borsası Huobi‘ye yaklaşık 500 milyon yen (yaklaşık 4.6 milyon dolar) yatırım yapacak.

Huobi ve Tokai

26 Aralık’taki basın açıklamasına göre bu yatırım, Huobi Japonya ile Tokai’nin borsada hisse satın alacağı daha geniş bir işbirliğinin parçası olacak.

Yapılan açıklamalara göre Tokai, kripto varlık borsası,ICO’lar, yerel bir kripto para birimi piyasaya sürme, kripto yönetimi ve depolama hizmetleri alanlarında yeni işletmelerini tanıtmak için Huobi ile ortaklığını kullanmayı planlıyor.

Bunların yanında Financial news web sitesine göre Tokai Tokyo Financial Holdings, geçtiğimiz 12 ay içinde 57.57 milyar Japon yeni (252.5 milyon dolar) gelir elde etti.

Ayrıca firma bugün, yeni ortaklığının iş geliştirme planının bir parçası olarak Blockchain gibi yeni ve gelişmekte olan teknolojileri benimseme konusunda daha geniş bir girişimin parçası olduğunu belirtti.

Geleceğe Odaklanmak

Huobi’nin Japon yan kuruluşu Huobi Japan Holdings, Eylül 2018’de yerel kripto para borsası BitTrade’in çoğunluk hissesini satın aldı. Şirket, Şubat 2019’da BitTrade’in adını Huobi Japonya olarak değiştirdi.

Kripto para borsaları, faaliyetlerinin kapsamını genişletmek ve gelir modellerini çeşitlendirmek için ortaklıkları giderek daha fazla kullanıyor. Bu ayın başlarında, büyük kripto para borsası Binance, mal ve hizmet satmak ve 167 geleneksel para birimini kabul etmek için eşler arası kripto işlem platformu Paxful ile ortaklık yaptığını açıklamıştı.

Kaynak: CointelegraphTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance, Türk Lirası İşlem Çiftlerinin Sayısını Arttırıyor

Sonraki Haber

OKEx, Bitcoin Opsiyon İşlemlerini Başlattı

İlgili Haberler