Hükümet Binasına Bitcoin ile Bomba Şantajı!

Metin Alaca

Japonya içerisinde bulunan adalardan birisi olan Hokkaido, geçtiğimiz günlerde oldukça hareketli anlara tanıklık etti. Hokkaido içerisindeki hükümet binalarından birisini arayan saldırganlar, istedikleri Bitcoin fidyesi ödenmediği durumda binaya yerleştirdikleri bombaları patlatacaklarını belirterek ana habere kadar çıktı.

12 Bitcoin Olmazsa Binayı Patlatırım

Belediye binası yetkililerini bilinmeyen bir numaradan arayan saldırganlar, binanın ikinci katına gizli bir yere bomba yerleştirdiklerini ifade ettiler. Tehdidin buna ek olarak geçtiğimiz hafta üst üste birkaç gün boyunca e-posta ile de gönderildiği açıklandı. Saldırgan toplamda 12 Bitcoin fidyesi istedi ve bunun karşılanmaması durumunda bombayı patlatacağını ifade etti.

Belediye binasının ikinci katında yer alan kadınlar tuvaletine bomba koyduğunu açıklayan saldırganlar, bunun patlayacağı saati ve günü de paylaştılar. O tarihe ve saate kadar ödeme yapmayı reddeden yetkililer, tahmin edileceği gibi herhangi bir patlama ile karşılaşmadı. Yerel polis kuvvetleri konu hakkında yaptıkları açıklamada binanın etrafında şüpheli hareketleri takip ettiklerini ifade etti.

Bunun basit bir fidye ve şantaj girişimi olduğunu belirten polis kuvvetleri, yine de olası saldırılara karşı tetikte olunacağını ifade etti. Daha önce de ABD’de birçok kuruma benzer saldırılar yapılmış ancak bunlar bomba tehdidi yerine bilgisayarların ele geçirilmesi şeklinde olmuştu. Bitcoin fidye taleplerinin ise genellikle iyi karşılanmadığı ve fidye isteklerinin yanıt bulmadığı biliniyor.Total
10
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

ABD, Sıradaki Bitcoin Rallisini Tetikleyebilir

Sonraki Haber

Bitcoin Yatırımcılarına Japonya’dan İyi Haber!

İlgili Haberler