Hong Kong’un Önde Gelen Kripto Borsası HashKey, Cosmos’u (ATOM) Listeliyor

Bitcoin Haber

Hong Kong’un önde gelen kripto borsalarından HashKey, Cosmos’un (ATOM) kripto para birimini listeleme kararı aldığını duyurdu. Bu duyuru, borsanın bir önceki gün Lido DAO (LDO) listeleme haberinin ardından geldi. Yeni listelemelerle birlikte borsada listelenen alternatif kripto para birimlerinin sayısı yediye ulaşacak.

Seçici bir listeleme politikası izleyen HashKey, ATOM’u listeye ekleyerek yatırımcılara sunduğu altcoin çeşitliliğini artırıyor. Şu anda borsada Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT), Avalanche (AVAX), Uniswap (UNI) ve Chainlink (LINK) gibi kripto para birimleri bulunmakta ve bu birimlerle işlem yapılabilmekte. LDO ve ATOM’un da yakın zamanda bu listeye eklenmesi bekleniyor.

ATOM’un listelendiği haberinin ardından, kripto para biriminin fiyatında bir hareketlilik gözlendi. Yazının yazıldığı sırada ATOM, son 24 saatte %4.61’lik bir artışla 9.64 dolar seviyesinden işlem görüyordu. Fiyatındaki artışa rağmen, altcoinin işlem hacmi bir önceki güne kıyasla %23.83 azaldı.

Cosmos (ATOM), kripto dünyasında bir kripto para birimi ve blockchain projesidir. Farklı blockchain’ler arasında bağlantı kurmayı ve etkileşimi sağlamak üzere tasarlanmış bir platformdur. Projenin temel fikri, blockchain projeleri arasında iletişim ve değer transferini kolaylaştırmaktır.

Cosmos’un temel özelliklerinden biri, “Inter-Blockchain Communication” (IBC) protokolüdür. Bu protokol, farklı blockchain’ler arasında veri ve değer transferini mümkün kılar. Diğer bir deyişle, Cosmos ağındaki farklı blockchain’ler birbiriyle iletişim kurabilir ve bilgi alışverişinde bulunabilir. ATOM, Cosmos ağında bulunan blockchain’lerde kullanılan kripto para birimidir ve ağ üzerindeki çeşitli işlemler için kullanılır, örneğin işlem ücretlerinin ödenmesi, ağ güvenliği ve diğer işlevler için. Cosmos, blockchain teknolojisinin daha geniş bir kabul ve etkileşim hedefleyen bir projedir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

DYDX Balinası Kraken’a Transfer Yaparak Kar Elde Etti

Sonraki Haber

Uniswap: Merkezi Olmayan Finans Dünyasının Yeni Yıldızı

İlgili Haberler