Hong Kong, Web3 ve Blockchain Teknolojilerine Destek Veriyor

Bitcoin Haber

Hong Kong Mali Sekreteri Paul Chan Mo-po, dijital teknoloji endüstrisinde çığır açacak yeni bir büyüme dalgası olarak blockchain teknolojisinin geleceğine destek verdiğini belirtti. Hong Kong, kripto dostu mevzuat ve Web3 görev gücü oluşturarak bu teknolojilerin büyümesine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Chan’ın yaptığı açıklamalar, Hong Kong’da düzenlenen Dijital Eğlence Liderleri Forumu’nun ardından geldi. Cyberport’un bu yılın bütçesinden 50 milyon dolar ek tahsis ettiğini belirten Chan, Web3 ekosisteminin gelişimini hızlandırmayı hedefliyor. Cyberport, teknoloji, dijital eğlence ve finans sektörlerindeki çeşitli şirketlere hibe, finansman ve ofis alanı sağlıyor.

Hong Kong’un blockchain teknolojilerine desteği, özellikle Cyberport’un 180’den fazla teknoloji şirketini çatısı altında toplamasıyla dikkat çekiyor. Bu şirketlerin %20’si denizaşırı ülkelerden gelirken, Hong Kong dijital varlıklar için küresel bir merkez olma hedefinde.

Hong Kong, Web3 gelişiminin mega trendine yatırım yapma konusunda kararlı. Bu bağlamda, sektörün sürdürülebilir ve sorumlu gelişimi konusunda tavsiyelerde bulunmak üzere bir Web3 görev gücü oluşturdu. Ayrıca, yerel kripto borsası HashKey, perakende yatırımcılara kripto varlıkları sunmaya başlamak için gerekli tüm lisansları başarıyla aldı ve Hong Kong’da işini genişleten ilk borsa oldu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Madencilik Gelirleri Düşerken Hash Oranı Zirve Yapıyor: BTC’nin Artması Gerekiyor

Sonraki Haber

Merkezi Olmayan Sosyal Ağ Friend Tech’te İşlem Ve Kullanıcı Sayısı Düştü

İlgili Haberler