Hong Kong Polisi, JPEX Kripto Para Borsasını İnceliyor

Bitcoin Haber

Hong Kong polisi, yaklaşık 34 milyon Hong Kong Doları değerindeki kripto varlıkları içeren olayla ilgili JPEX kripto para borsasını denetlemeye başladı. Söz konusu denetim, Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’nun (SFC) JPEX’in düzenlemeye tabi olmayan işlemleri nedeniyle yaptığı uyarının sonrasında gerçekleşti. Bu süreçte, 83 kullanıcının para çekme konusunda sorun yaşadığı ve bu nedenle borsayı şikayet ettikleri belirtildi.

Hong Kong SFC, Çarşamba günü yatırımcılara bir tavsiye yayınladı. Bu tavsiyede, JPEX’in lisans başvurusunda bulunmadığı ve yanıltıcı bilgiler yaydığı belirtildi. Ayrıca, borsanın yanıltıcı bilgileri yaymak için sosyal medya içerik üreticilerine güvendiği ifade edildi.

SFC’nin uyarısının ardından, JPEX’in kullanıcılarından bazıları, kripto paralarını çevrimiçi borsa hesaplarından çekmekte zorlandıklarını belirtti. Bu durum, borsa ile ilgili Telegram üzerinden yönetilen bir grup tarafından da doğrulandı. Grup, toplamda 10 milyon ABD doları üzerinde kripto para içeren yaklaşık 200 şikayeti aldıklarını belirtti.

JPEX, Hong Kong pazarına iki yıl önce girmişti ve agresif tanıtım kampanyaları yürütüyordu. Borsa, bu yılın başlarında faaliyetlerini Tayvan’a genişletmiş ve Nine Chen’i marka elçisi olarak bünyesine katmıştı. Ancak, Chen’in JPEX ile olan sözleşmesi Temmuz’da sona erdi ve JPEX’in sahiplerinin kimlikleri hala belirsiz.

Hong Kong polisi, soruşturmanın devam ettiğini ve olayda mağdur olanların yaşadıklarını emniyete bildirmesi gerektiğini açıkladı. Bu durum, JPEX’in işlemleri ve işleyişi ile ilgili ciddi endişeleri gündeme getiriyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Dogecoin Fiyat Analizi: Düşüş Trendi ve Potansiyel Yükseliş İmkanları

Sonraki Haber

Bitcoin’de Rekorlar Tazeledi: Cüzdan Adresi ve İşlem Hacmi Zirve Yaptı

İlgili Haberler