Hindistan, Küresel Bir Yaklaşımla Kripto Varlık Düzenlemeleri Üzerine Çalışıyor

Bitcoin Haber

Hindistan, Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Finansal İstikrar Kurulu’nun (FSB) tavsiyelerine dayanarak bir kripto düzenleme çerçevesi üzerinde çalışıyor. Bu çerçeve, beş ila altı ay içinde yasal mevzuata dönüşebilir. Hindistan hükümetinin, beş maddelik bir kripto yasama çerçevesi üzerinde çalıştığı belirtiliyor.

Hindistan’ın düzenlemeyi planladığı beş madde; kripto şirketleri için Yabancı Hesap Vergi Uyum Yasası ve Kara Para Aklamayı Önleme standartlarını kapsayan KYC, kripto platformlarının rezerv kanıtı denetimlerini düzenleyicilere sunması, ülkeler arasında tek tip bir vergilendirme politikası, kripto borsalarının RBI yönergeleri uyarınca yetkili satıcılarla aynı statüyü kazanması ve kripto platformları için Kara Para Aklama Raporlama Görevlisi gibi kilit pozisyonların zorunlu olması şeklinde sıralanıyor.

Crebaco’nun CEO’su Sidharth Sogani, kripto piyasasına yasaklama getirmenin boşuna olduğunu belirtirken, birçok ülkenin düzenleyici bir yaklaşıma doğru ilerlediğine dikkat çekti. Hindistan’ın da vergilendirme yolunu seçtiği görülüyor.

Hindistan, kripto düzenlemelerine yönelik küresel bir yaklaşım çağrısında bulunmaktadır. Hükümetin IMF-FSB kripto tavsiyelerini aldığı ve önümüzdeki aylarda bunlarla ilgili düzenlemeleri formüle etmeye odaklanacağı belirtiliyor.

Hindistan şu anda herhangi bir özel kripto düzenlemesine sahip olmasa da, 2022’de kripto kazançlarına %30 vergi uygulamıştır. Ayrıca, maliye bakanlığının önümüzdeki birkaç ay içinde bir kripto çerçevesinin mevzuata dönüşebileceğine dair güvencesi, ülkedeki kripto endüstrisi için olumlu bir işaret olarak değerlendiriliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Eski FTX CEO’su Sam Bankman Fried’ın Tahliye Talebi

Sonraki Haber

FTX’in Tasfiyesi ve Altcoinlerdeki Büyük Düşüş

İlgili Haberler